BIST 4.995
DOLAR 18,64
EURO 19,61
ALTIN 1.066,57
HABER /  DÜNYA

Minik Salih’in yürek burkan dramı

İstanbul’da yüzünün yarısı kıllı, lekeli ve şiş olarak dünyaya gelen 1 yaşındaki minik Salih’in dramı adeta yürek burkuyor. <br/>Oğlunun dur...

Abone ol

İstanbul’da yüzünün yarısı kıllı, lekeli ve şiş olarak dünyaya gelen 1 yaşındaki minik Salih’in dramı adeta yürek burkuyor.
Oğlunun durumu karşısında adeta eli ve kolu bağlı oturan aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
Başakşehir Şahintepe Mahallesi’nde oturan Yaşar Kanlıbaş (41) ve Minyeser Kanlıbaş (41) çifti, geçen sene ikinci çocuklarının dünyaya gelmesiyle büyük bir sevinç yaşadı. Kanlıbaş çiftinin sevinci, minik Salih’in yüzünün büyük bölümünün lekeli, şiş ve kıllı olması sebebiyle üzüntüye dönüştü. Oğullarının yüzünde lekeler gören aile ve yakınları ne yapacaklarını şaşırdı. Doktorları da hayrete düşüren ve bir çaresi bulunamayan olay, aileyi daha da perişan etti. Bunun üzerine küçük Salih, ailesi ile birlikte kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

“HALKIMIZDAN VE DEVLETİMİZDEN YARDIM BEKLİYORUZ”
Salih’in yüzünün doğuştan şişkin, lekeli ve kıllı şeklinde doğduğunu söyleyen Baba Yaşar Kanlıbaş, “Eşim Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde doğum yaptı. Çocuğumuzun bu halde doğduğunu gören doktorlar, 2 ay boyunca bize oğlumuzu vermedi. 2 ay sonra doktorlar ‘size haber vereceğiz’ diyerek oğlumuzu bize verdi. Daha sonra da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne götürdük. Onlarda ‘ameliyat etmemiz gerekiyor size gün için geri döneceğiz’ dediler ve bizi eve gönderdiler. Hastaneden 3 aydır cevap bekliyoruz geri dönüş yapmadılar” dedi.
Hastane masraflarını karşılayamadığını belirten baba Yaşar Kanlıbaş, “Benim maddi durumun el vermiyor, kiracıyım da. Bu yüzden çocuğumu çeşitli hastanelere götüremiyorum. Bizim tek istediğimiz çocuğumuzun iyileşmesi bu yüzden halkımızdan ve devletimizden yardım bekliyoruz” diye konuştu.

ANNE KANLIBAŞ “OĞLUMU DOĞUMDAN 2 AY SONRA GÖRDÜM VE ÇOK KORKTUM”
Oğlunu ilk gördüğünde korktuğunu ifade eden Minyeser Kanlıbaş, “Büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Hastanede doğum yaptıktan 2 ay sonra küvezde gördüm ve çok korktum. Görür görmez de kendi kendime ‘hayatta bu çocuğa bakamam’ dedim ama Allah’a şükürler olsun ki bakabiliyorum” diye konuştu.
Ailesinin çok fazla bir şeyden anlayamadığı için kendisinin minik Salih’le ilgilendiğini söyleyen amcaları Seyfi Kanlıbaş, “Ailenin durumu iyi olmadığı için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Birçok yere yardım için başvurdum. Salih, yemek yemekte bile zorlanıyor. Ağzında da şişkinlik olduğu için ağzından değil de burnundan nefes alıyor. Bu yüzden de burnu tıkanıyor ve nefes almakta çok ciddi problem yaşıyor. Ben bütün işimi gücümü bıraktım, Salih’le ilgileniyorum. Eğer bizim sesimizi duyuyorlarsa halkımız, Başbakanımız yardım elini bizden esirgemesinler” şeklinde konuştu.
(İHA)