BIST 8.094
DOLAR 28,91
EURO 31,82
ALTIN 1.900,09
HABER /  GÜNCEL

Milli Takımı fahişeye benzettiler!..

Erman Toroğlu kantarın topuzunu kaçırdı. "Ben cinsel benzetmeler yaparım" diyen Toroğlu dediğini yaptı ve bakın Türkiye-Danimarka maçından sonra ne dedi?

Abone ol

Gaflarıyla ünlenen Erman Toroğlu bir rezalete daha imza attı. Milli maç sonrası yazdığı bir yorumda takımı fahişeye benzetti. Üstelik Hürriyet bu yorumu manşetten verdi. Sabah yazarı Hıncal !.. yazısıyla bu çirkin benzetmeye değindi.

-Milli takımı fahişeye benzetmek küstahlığını da işlediler sonunda.. Kimler?.. Erman Toroğlu ve Esat Yılmaer..
Ümit Karan'a yönelttiği yüz karası soru sonrası özür dileyeceğine, hem de milli maç tenkit yazısında, savunma yapan ve "Ben cinsel benzetmeler yaparım. Yapmaya da devam edeceğim" diyen Toroğlu, Türkiye-Danimarka maçı yorumunu şöyle bağladı, Hürriyet'teki yazısında..
"..Ben de bu maçla ilgili gene bir teşbih yapacağım..
Hayat kadınına sormuşlar. 'Çocuğun niye olmuyor' diye... Cevabı çok ilginç: 'Biri yapıyor, biri bozuyor'demiş."
Milli takım fahişe.. Onu becerenler de Ersun Yanal ve Fatih Terim.. Bakar mısınız?.
Esat Yılmaer "Bu nasıl yorum Erman Hoca, ben milli takımıma 'Fahişe' benzetmesi yaptırmam" diyeceğine, bu iğrenç, bu rezil, bu çirkin, bu ayıp benzetmeyi bir de manşet yapıp sayfanın tepesine oturtuyor..
Erman'ın Galatasaray aşkı her yazısından fışkırıyor. Galatasaray ve onunla ilintili herkes ve herşey "Tu kaka!.."
Terim ve Hakan bu yüzden yazısında boy hedefi. Hakan'a yapılan faulü "sinek düşürücü hareket" diye tanımlayan tek yorumcu o.. Oysa Kale Arkası ve Maraton'da hareket halinde, ya da topa yükselmişken en küçük itmelerin bile nasıl düşürücü olduğunu göstererek defalarca anlatan o.. İşine gelirse öyle, gelmezse böyle.. Burada asıl amacı yorum yapmak değil, Hakan'ın 18 içinde düşürülmelerine penaltı çalacak yerli hakemlere göz dağı vermek..
Geçen hafta Gaziantep-Galatasaray maçının ardından tüm hakemlerimizi yanıltabilecek bir yorum yaptı ki, altını çizmemiz gerek.. Hakemler bu tür sallama yorumlara kapılırlarsa yandık.
Perşembe spor köşemde kısa bir not düşmüştüm. Sayfaya sığmamış. Bugün naklediyorum.

Erman, Kale Arkası'nda böyle sallayamazdı. Hakemliği bıraktığı günde kalmıştı. FİFA'nın yayınları izlemek, gelişmeleri öğrenmek gibi bir kaygısı yoktu. Elimde abone olduğum yayınlar düzeltir, dengelerdim. Şimdi meydan boş.. Sallıyor..
Son günlerde Galatasaray aşkı da depreşti.
Ümit Karan'a yönelttiği o iğrenç sorunun hesabını RTÜK nasıl soracak, hala merak ediyorum. "Futbolda kalite" deyince, 8 yıldır 1 numara 90 Dakika'yı "Ersun Yanal'ı sert eleştirdiniz" diye cezalandıran RTÜK'ten hala "Tıss" yok da..
İsmet Arzuman'a nasıl saldırdı, inanılmaz.. Kasap gibi oynayan, sırf adam sakatlamaya yönelik dalışlarla Galatasaray'ı durdurmaya çalışan rakiplere neden en az üç kırmızı çıkmadığını sormuyor.
Sorduğu..
Oyun durmuş. Hakem "Düdüğümle başlayacak" işareti yapmış. Yani top oyunda değil. Hakem de olay yerinden ayrılmış, santraya yürümüş, orada dördüncü hakemle konuşuyor. Yani olup biteni görmüyor bile..
Bu arada Hasan atışı kullanıyor. Biri kafa vuruyor. Aut..
Dönüp geliyor hakem, bakıyor atış yapılmış. Hasan'a sarı kart.. Atış tekrar değil, yasal olarak.. Atış, düdükle, hakem oyunu başlatınca yapılacağı için, ilk defa yapılıyor. Hasan'ın önceki vuruşu, yasal olarak yok ki, tekrar olsun..
Erman'a sorarsanız, atış tekrarlanmazmış.. Aut verilmeliymiş..
"Top Oyunda değilken" olup bitenler nasıl maçın içinde sayılır, bunu hakem kadısı Erman Toroğlu, Futbolun hangi oyun kuralı, ya da Boardun hangi yorumu içinde ise onu göstererek bana anlatırsa, öğrenir ve mutlu olurum.
Penaltı atışı ihlalleri ile, "Top Oyunda Değil"i karıştıran birisi bu ülkede Hakem Kadısı..
İlave not: Dünya Kupası Afrika temsilcisini hemen hemen belirleyecek maçta Kamerun, Fildişi Sahilleri'ni 3-2 yenerken, son golü aynen böyle attı. Faul atışını düdüğü beklemeden yaptı Kamerun, hakem kesti. İşaret etti, atış yeniden (Yani aslında ilk defa) yapıldı ve Kamerun'un golü bu atıştan geldi.