BIST 8.009
DOLAR 28,91
EURO 31,76
ALTIN 1.899,82
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP'li başkanı partiden ihraç ettiler!

MHP’li Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı’nın partiden ihraç edildi. Başkan Kalaycı, istifa edeceğini daha önce parti il teşkilatına ilettiğini AK Parti'ye geçeceğini söyledi.

Abone ol

MHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, parti binasında düzenlediği basın toplantısında MHP’li Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı’nın partiden ihraç edildiğini açıkladı.

Niyazi Kıransoy, AK Parti’ye geçeceği yönündeki iddiaların kamuoyunda yer alması ile MHP’li Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı’nın partiden ihraç edildiğini açıkladı. Başkan Kalaycı’nın MHP ile alakasının kesildiğini ifade eden Kıransoy, şöyle devam etti:

“Milliyetçi Hareket Partisi Türk Milliyetçilerinin ve Ülkücü Hareketin partisidir. Ülkücüler ahlaklı, faziletli, erdemli, şahsiyet sahibi insanlardır. Bu noktadan yola çıkarak MHP mensubu olmaktan bir şeref sayan bizler, şereften taviz verilmeyeceğini üstünü çizerek söylüyoruz. Bu kimliğimize zarar verecek herhangi bir hareket içine girenlere müsamahakâr bakmayacağımızı ve bu noktada çok kararlı bir şekilde bu konuların üzerine gideceğimizi Zonguldak halkına buradan deklare etmek istiyoruz.

Bu noktada Karaman’da Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye başkanı olarak 30 Mart 2014 seçimlerinde seçilen Mustafa Kalaycı bey MHP’nin hükmü şahsiyetini hiçe sayarak siyasetin kirli pazarında kendini bu kirli mezatta açık artırmaya çıkartmıştır. Bu noktada buna sessiz kalmamız müsamaha etmemiz mümkün değildir. Bu açık arttırmada en çok verene kendisini ve belediyesini satacağı basına yansımış durumdadır. Bu kirli pazarlıkların içerisine giren bir şahsın, MHP’li kimliği ile siyasi hayatına devam etmesi mümkün değildir. Şu dakika itibariyle MHP ile hiçbir alakası yoktur. Kesinlikle bizimle alakası kesilmiştir. Kendisi MHP’li bir belediye başkanı değildir.”

Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı da yaptığı değerlendirmede "Ben onun seviyesine inmeyeceğim. Niyazi Kıransoy'a bu sözleri yakıştıramadım. Kendisini satan da şerefsizdir. Ben istifa edeceğimi zaten kendilerine söyledim. AK Parti'ye geçeceğimi duyunca beni ihraç ettiklerini açıklamış" diye konuştu.