BIST 8.094
DOLAR 28,91
EURO 31,83
ALTIN 1.900,39
HABER /  POLİTİKA

MHPden seçimmetre

MHP Antalya'da, parti binasının balkonuna genel seçimlere kalan gün sayısını gösteren dijital bir gösterge yerleştirdi.

Abone ol

MHP Antalya İl Başkanlığı tarafından 10 bin YTL'ye alınan ve partililerce ''Seçimmetre'' adı verilen dijital gösterge, Şarampol Caddesi ile Yüzüncü Yıl Bulvarı'nın kesiştiği kavşaktaki parti binasının balkonuna yerleştirildi.

Dijital göstergenin büyük ilgi gördüğünü belirten MHP İl Başkanı Nizamettin Sağır, parti olarak seçmenlere seçim tarihini hatırlatmayı amaçladıklarını söyledi. Dijital göstergede seçime kalan günün yanı sıra ''Seçmen ol'' ve ''Seçim kütüğüne yazıl'' gibi bilinçlendirici uyarıların da yer aldığını belirten Sağır, şunları kaydetti:

''Seçmenimizi dinamik tutmak, bilinçli seçmen oluşturmak amacıyla böyle bir çalışmaya imza attık. Seçimmetre ismini verdiğimiz bu cihazla, her gün geri sayım yapılarak, seçime kaç gün kaldığını vatandaşımıza hatırlatacağız. Seçim tarihinin sürekli hatırlatılmasındaki amacımız, seçmen, seçimlerin yaklaştığını düşünerek, bazı konuları daha iyi değerlendirsin.'' Sağır, digital göstergeyle ilgili olumlu tepkiler aldıklarını da sözlerine ekledi.