HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

MHP lideri Devlet Bahçeli'den 'ezan ıslıklama' açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, ezanın ıslıklandığı iddialarına ilişkin konuştu ve 'Akıllarınca protesto etmişler, bu akılsızlık, densizlik, vandallık, arsızlıktır.'' dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, Etimesgut'ta seçim ofisi açılışında gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu.  Bahçeli, 8 Dünya Kadınlar Günü'nde Taksim'de yapılan yürüyüş esnasında ezanın protesto edildiği iddiası üzerine şu ifadeleri kullandı;

-''Ezanı ıslıklamak küfrü alkışlamaktır, batılı selamlamaktır, iblise selam durmaktır. Mukaddes ve millete ihanettir. Peki bu ihanete CHP'den ve İP'ten tepki geldi mi? HDP'den itiraz yükseldi mi? Bunlar zillettir, doğru konuşmazlar, düşünmezler. Haktan ve hakikatten yana durmazlar."

''AK Parti ile birlikte elimizi taşın altına koyduk''
"Allah'ın izniyle zafer cumhurundur. Cumhur İttifakı'nın belediyelerimize güç katacağına inancım tamdır.'' diyen Bahçeli, ''Etimesgut'ta zillete izin yoktur. AK Parti ile birlikte elimizi taşın altına koyduk. Uzlaşma ve istikrarı sağlamak için yeni yönetim sistemine ihtiyaç duyulmuştu. Yeni bir sisteme geçilmişti. Cumhur ne karar verirse öyle olsun denildi. Türkiye içeride ve dışarıda terörle mücadele ederken parlamenter sistemin aksaklıklarıyla oyalanılmasına engel olundu.'' ifadelerini kullandı.

''Biz cumhur derken zillet kaosa sarıldı''
Bahçeli ''Biz cumhur derken zillet kaosa sarıldı. Biz beka dedik bunlar belanın yörüngesine girdi. Sizler ülkemiz üzerine oynanan kirli oyunları gördünüz. CHP bekaya göz koyan çevrelerle işbirliği yaptı. Ankara-İstanbul yolunda adalet aramaya çıktı. Sistem tartışmasını dilinden düşürmedi. Terörist Demirtaş'a özgürlük çağrısı yaptı.'' dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Antalya anket sonuçları geldi son 4 anket çok şaşırttı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
THY'nin taşınma planı belli oldu
Af haberleri yeni haber af çıkacak mı 11 Mart haberleri
Fenerbahçe'de tarihi tersten yazan 3 hoca
Üvey annesinin kafasını kesen cani evlat "FBI Ajanıyım" dedi
'Mourinho gelirse giderim' resti
Cemil Kazancı kimdir aslen nereli rekor bağış yaptı Cemil Kazancı hayatı
Yorumlar 15 yorum