BIST 1.536
DOLAR 7,35
EURO 8,94
ALTIN 437,53

Antalya anket sonuçları geldi son 4 anket çok şaşırttı

Son seçim anket sonuçları gelmeye devam ediyor. 31 Mart yerel seçimlerinde sonuçları merak edilen Antalya için 4 araştırma şirketi anket yaptı. Buna göre Antalya'da iki ankette cumhur ittifakı iki ankette de millet ittifakı önde çıktı.

Antalya için son yerel seçim anketleri merak konusu oldu. 31 Mart'ta düzenlenecek yerel seçimlere günler kala kamuoyu araştırması yapan şirketler, son saha çalışmalarının sonuçlarını paylaşmaya devam ediyor. Nefes kesen yarış anket sonuçlarına da yansıyor. Yarışın sıkı olduğu Antalya Belediye seçimleri için yapılan son anketlerde ortaya kesin bir sonuç çıkmıyor.

Cumhur İttifakı'nın galip gösterildiği anketler

ORC Araştırma'nın 6 Mart tarihinde paylaştığı ankete göre Menderes Türel'in oyları yüzde 48,9 olurken, CHP adayı Muhittin Böcek'in oyları yüzde 46,7 olarak açıklandı. ORC 24 Haziran seçimlerini en az hata payı ile bilen araştırma şirketi olmuştu.

Gezici'nin 5 Mart'ta yayımladığı anketine göre de yüzde 52,2 oy oranıyla Menderes Türel Antalya'da koltuğunu koruyacak. CHP ve İYİ Parti'nin desteklediği Muhittin Böcek'in ise yüzde 47,1 oy oranına sahip olduğu görülüyor.

Millet İttifakı'nın kazanacağı tahminide bulunan anketler

Piar Araştırma şirketinin Akdeniz Bölgesi için yaptığı yerel seçim anketine göre Antalya'da CHP adayı Muhittin Böcek yüzde 53,1 ile önde. Mevcut Belediye Başkanı Menderes Türel'in oyları yüzde 44,5 olarak açıklandı.