BIST 1.127
DOLAR 8,30
EURO 9,76
ALTIN 500,28
HABER /  GÜNCEL

Metin Külünk: Her an kamikaze dalışı bekleyin, 15 Temmuz gibi her an!

AK Partili eski milletvekili Metin Külünk, “Çok net söylüyorum; her an kamikaze dalışı bekleyin, 15 Temmuz gibi her an” açıklaması yaptı.

Abone ol

Tarikat ve cemaatleri sert bir dille eleştiren AK Partili eski vekil Metin Külünk, “Çok net söylüyorum; her an kamikaze dalışı bekleyin, 15 Temmuz gibi her an!” diye konuştu.

Metin Külünk, Kırşehir’de genç partililerle bir araya geldi. Külünk, buradaki konuşmasında dikkat çeken ifadeler kullandı. “Türkiye’de İslami camialar vazifesini yapamadı. İslami Camialar güce, paraya, arabasının markasına, şöhrete, gayri meşru paraya teslim oldu, helal - haram meşruiyetini ortadan kaldırdı” ifadeleriyle tarikat ve cemaatleri eleştirdi.

"FETÖ teslim aldı Türkiye’de insanı"

Metin Külünk’ün konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin önündeki engelleri kaldırdı, vazifesini yaptı ama Türkiye’de İslami camialar vazifesini yapamadı. İslami Camialar güce, paraya, arabasının markasına, şöhrete, gayri meşru paraya teslim oldu, helal - haram meşruiyetini ortadan kaldırdı ama beyefendi vazifesini yaptı. Siyasi erk noktasında bu ülkenin önünün açılması noktasında ne gerekiyorsa yaptı ama arkadan gelenler yapmadı. Niye; açlığını tıksırıncaya kadar doyarak gidermeye kalktılar. İnsanı unuttukları için FETÖ teslim aldı Türkiye’de insanı. Bunun sebebi camialardır.

Tanrı ve ahiret tanımı değişecek

Camialar şirketleşti, güçleşti, makamcılaştı, resmileşti alanı boş bıraktı. Alanı bu örgüt doldurdu. Aynı hatada ısrar edersek şimdi kim doldurur alanı; Deizm doldurur. 10 sene sonra Türkiye’de şu cümleyi duyarsınız, ‘Laikliği yeni tanımı; Tanrının yer yüzünde işi yok, Tanrı yer yüzünü terk etti. Ahiretin tanımı; Bu dünyada yaşayabileceğiniz her şeyi yaşayın.’ Müslümanların varlık paradigması tükendi. Bu kafayla da Batının uygarlık olarak geldiği bu noktada ki paradigmasına mecali yok Müslümanların.

"Her an kamikaze dalışı bekleyin"

Devlet devrede olmalı. Savunma Sanayinde devletin izlediği model doğru. Özel sektörün önünü açıp devleti merkeze koyup projelendiren ve yöneten bir sistem savunma sanayi çünkü beraberinde birçok sektörü tetikleyecek ama kafamızı kaldıramıyoruz ki… Çok net söylüyorum; her an kamikaze dalışı bekleyin, 15 Temmuz gibi her an! Onun için devlet olmalı, Karma ekonomi olmalı… Tarımda derlenip toparlanıncaya kadar devlet müdahale etmeli.”

ÖNCEKİ HABERLER
Bahar ekinoksu nedir 21 Mart ekinoksunda neler oluyor özellikleri
UEFA'dan Ümit Öztürk'e görev
Kaçak milyarder Avrupa ülkesinde yakalandı
Ecem Karaağaç enerji yüklemesi tecavüzü skandal nedir?
Haydar Ali Yıldız aslen nereli eşi kimdir? AK Parti Beyoğlu'na onu seçti
Kandil namazına nasıl niyet edilir? Mevlid Kandili namazı kılınışı
Yorumlar 11 yorum