BIST 7.979
DOLAR 28,91
EURO 31,25
ALTIN 1.885,61
HABER /  GÜNCEL

Meteorolojiden İstanbullulara uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu illerde yaşayanları sağanak yağışa karşı uyardı

Abone ol

İstanbullular dikkat! Meteoroloji özellikle akşam saatlerinde başlayacak uzun sürecek sağanak yağışa karşı uyardı.

HEM ETKİLİ, HEM UZUN SÜRELİ

Önce İstanbul, ardından çevresini de etkisi altına alacak yağışın süresinin de uzun olacağı tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden başlaması beklenen yağışın Perşembe sabahına kadar sürmesi, bu sırada Çanakkale, Bursa ve Balıkesir çevresini de etkisi altına alması bekleniyor. Tahminlere göre İstanbul'daki yağış, Anadolu yakasında daha yoğun.

KUZEY RÜZGARLARI ÜŞÜTECEK

Yağış süresince kuzey yönlü rüzgarlar havanın soğuk olmasına neden olacak. Bu nedenle hava sıcaklıklarının gece 5 gündüz ise 10 derece cıvarında gerçekleşeceği öngörülüyor.

HAFTA SONU MÜJDESİ

Cuma akşamına kadar hakim olacak kuzey rüzgarları nedeniyle soğuk denebilecek 3 gün geçirecek İstanbul'da haftasonu sıcaklıklarında hissedilir bu yükseliş bekleniyor. Cumartesi günü öğlen ve öğleden sonra İstanbullular'ın 20 derecelik bir havayı göreceği tahmin ediliyor.

BU İLLERDE YAŞAYANLAR DİKKAT!

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin büyük bir bölümünde etkili olacak yağışların; öğle saatlerinde Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, batı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Yağışla birlikte kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 7 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Osmaniye ve İskenderun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (lokal su baskını, ani sel ve taşkın, yıldırım vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi nedeniyle Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Hava kalitesinde azalma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bursa, Yalova, Sakarya, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile zamanla Batı Akdeniz çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Osmaniye ile İskenderun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz' de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Konya ve Karaman dışında bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Düzce, Bolu ve Karabük çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile Ardahan, Muş ve Bitlis çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor. Bölgenin güney doğusunda toz taşınımı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batı çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi nedeni ile bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

ekran-resmi-2013-03-27,-08.43.43.png

ekran-resmi-2013-03-27,-08.43.55.png

ekran-resmi-2013-03-27,-08.43.59.png