HABER /  GÜNCEL

Merve Kavakçı'dan tuhaf yazı kim bu NeoFETÖ'cüler?

KUALA LUMPUR'a büyükelçi olarak atanan Merve Kavakçı, FETÖ'yle ilgili ilginç bir yazı kaleme aldı. Kavakçı, FETÖ'nün yeni formlara evrildiğini yazdı.

Yeni Akit gazetesinin büyükelçi yazarı Merve Kavakçı bugünkü köşesinde FETÖ’ye ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. “FETÖ yeni formlara evriliyor” diyen Merve Kavakçı, “Bahsettiğim FETÖ şimdiki FETÖ değil. Bu başka FETÖ. NeoFETÖ diyelim” dedi.

Kavakçı yazısının son bölümünde ise, “Bugün FETÖ bize nasıl bir zarar veriyorsa, benzer veya benzeşmeyen bir zararı zaman içinde ben diyeyim yirmi sene, siz deyin otuz ama mutlaka mutlaka bir ileri tarihte verecek örgütler, yapılar, zihinler, anlayışlar, akımlar. Ne? İsim mi vereyim?” şeklinde yazdı.

Kavakçı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“15 Temmuz kanlı darbe girişiminin bizde açtığı yara şehidlerimizin bıraktığı boşluk, gazilerimizin kaybettiği uzuvları, ihanet ile birlikte gelen arkadan bıçaklanma hissi, artık kime güvenebiliriz ki yorgunluğu ile sınırlı değil. Bunun ötesinde, bunun temelinde yaşadığımız din olgusunun algılanışındaki sarsıntıdır. İslam’ın bütün haramlarını din diye bir yerlere satabilenler farklı kisveler içinde topluma nüfuz etmeye yine çalışacak. Çalışıyor da. FETÖ yeni formlara evriliyor. Hayır, bahsettiğim FETÖ şimdiki FETÖ değil. Bu başka FETÖ. NeoFETÖ diyelim. İkisi arasındaki bağlantı? Bugün FETÖ bize nasıl bir zarar veriyorsa, benzer veya benzeşmeyen bir zararı zaman içinde ben diyeyim yirmi sene, siz deyin otuz ama mutlaka mutlaka bir ileri tarihte verecek örgütler, yapılar, zihinler, anlayışlar, akımlar. Ne? İsim mi vereyim?”

ÖNCEKİ HABERLER
Dikkat! O havalimanı 3 ay kapatıldı
Erzurum'da feci kaza: Şehit ve onlarca yaralı var
Erdoğan Trabzon'da konuştu yazıklar olsun!
Ankara'dan feci haber komşuları çığlıklarına koştu
Fransa'da göçmenlere yardım eden çiftçiye 4 ay hapis
Emekli olunca ne kadar maaş alırım hesaplama ekranı
Yorumlar 10 yorum