BIST 116.832
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 389,23
HABER /  GÜNCEL

Mersin'de reklam panosu için ağaçları kim kesti?

MERSİN'den gelen haberler bu kez telafi niteliğinde. Mersin'de reklam panosunun görünmesini engellediği gerekçesiyle kesilen 4 ağacın yerine yenileri dikildi.

Abone ol

Merkez Yenişehir İlçesi Okan Merzeci Bulvarı Kipa kavşağında bulunan reklam panolarını kapattığı gerekçesiyle 4 ağaç, testere ile kesildi. Kamera ile kaydedilen görüntüler ise sosyal medyada yayınlanınca olay ortaya çıktı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın suç duyurusunda bulunduğu kesilen ağaçların kökleri de kurudu. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından söküldü. AĞAÇLARI KİM KESTİ?
Temizlenen toprağa kesilen ağaçlardan daha uzun boylu olan ağaçlar dikildi, can suyu verildi. Kente merkezindeki reklam tabelalarını belediyeden kiralayarak işleten Ada Outdoor Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Bozkurt da yaptığı açıklamada ağaç kesiminin şirketleriyle bir ilgisinin olmadığını ileri sürdü. Bozkurt, "Çekilen video ve verilen mesaj tam bir ustalık ürünü olup, çalışanlar firmamın çalışanı değildir. Şirketimiz ekolojiye, yani doğaya saygılı bir kurumdur. Ağaç katliamı yapan şahsın şirketimizle hiç bir bağı yoktur. Mersin nezdinde yaptığı hizmetlerle kamuoyu taktirini kazanan şirketimize yönelik yapılanların bir algı operasyonu olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Büyükada operasyonunda sıcak gelişme ilk kez görüntülendiler
Fuhuş operasyonunda ortaya çıkan gerçek
Baskında şok! Polisin karşısına polis çıktı
OHAL uzatıldı mı Ankara'da son dakika gelişmesi
Suzuki Vitara'yı yeniledi 3 bin lira da indirim yaptı
Deniz Bulutsuz kimdir yaşı kaç Ozan Güven'in sevgilisi ne iş yapıyor?
Yorumlar 1 yorum