HABER /  GÜNCEL

Mersin Belediye Başkanı Kocamaz MHP'den istifa etti İYİ Parti'nin adayı mı olacak?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanetttin Kocamaz MHP'den istifa etti. Kocamaz İYİ Parti'nin Mersin Büyükşehir adayı mı?

MHP'de beklenen istifa gerçekleşti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanetttin Kocamaz MHP'den istifa etti. İstifasını düzenlediği basın toplantısıyla duyuran Kocamaz'ın ismi İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geçiyordu. Kocamaz İYİ Parti'ye mi geçiyor?..

MHP ADAY GÖSTERMEMİŞTİ... MHP geçtiğimiz günlerde 5 büyükşehir belediye başkanı adayını açıklamıştı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde MHP, mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yerine mevcut Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı aday olarak göstermişti.

İYİ PARTİ'YE Mİ GEÇİYOR... Kocamaz’ın “İYİ Parti’ye geçebileceği, MHP’nin de bu yüzden adının üzerine çizgi attığı” konuşulurken, İYİ Parti’nin ise Mersin Belediye Başkanlığı için “Kocamaz’ı aday göstermek istediği” belirtiliyor.

HAYATIMIN EN ZOR KARARINI VERİYOR VE MHP'DEN İSTİFA EDİYORUM: Kocamaz, "Daha önce partiden gönderilmeye zorlanan birçok kişiden sonra sıranın bize geldiğini ve bu tür anlayışlarla daha fazla yol yürüyemeyeceğimi gördüğüm ve bize güvenenlerin bugüne kadar gönül ve yol arkadaşlığı yapan arkadaşlarımızın Mersin adına taleplerini yerine getirmesi konusunda özellikle MHP çatısı altında hizmet üretmenin ortadan kalktığı ve adeta çek git denildiği bir dönemde rahmetli Başbuğ'a olan sadakatimi ve ülkücü fikir ve düşüncelerimi saklı tutmak üzere, hayatımın en zor kararını veriyor ve 50 yıllık içinde bulunduğum MHP'den istifa ediyorum" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Memduh Boydak'ın eşi Meral Boydak'ın cezası belli oldu
15 tatil ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman tatil olacak 2019
Berat Albayrak'dan son dakika açıklaması! Tüm zamanların rekoru gelebilir
120 bin euroya atılınan TOMA'lar kelepir fiyata satıldı
Antalya'da sahte diş hekimi şoku
Hacamat takvimi Ocak ayı 2020 hangi günler hacamat yaptırılır?
Yorumlar 25 yorum