HABER /  AK PARTİ

Merdiven kazası AK Parti'li Çelik'in dilinde

Yürüyen merdivene ters binen Kılıçdaroğlu'nu AK Parti'li Ömer Çelik böyle eleştirdi.

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''enteresan ifadeler kullandığını'' belirterek, ''Her cümlesinin sonunda 'senin nerene ak diyeyim' diyor. CHP Genel Başkanı'nın bize bunu söylemesi, bizim doğru yaptığımızı gösteriyor. Merdivene ters binen adam bize ak derse biz kara oluruz, o bize kara diyorsa bilin ki biz akız'' dedi.

DARBELERE YARDIM VE YATAKLIK YAPTILAR

Çelik, CHP'nin, "Bütün darbelere siyasi olarak yardım ve yataklığını yaptığını" ileri sürdü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Ömer Çelik, "Bütün darbelerin ve post modern darbelerin ideolojik olarak, siyasi bütün yardım ve yataklığını CHP yapmıştır. Bu ülkede millete zarar veren, ne kadar hukuk dışı oluşum varsa arkasında mutlaka CHP vardır" dedi.

Çelik, partisinin, Adana'nın merkez Sarıçam ilçe teşkilatının gerçekleştirdiği 11. Olağan Danışma Meclisi toplantısının açılışındaki konuşmasında, bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adana'da toplantı yaptığını ve AK Parti için bazı ifadeler kullandığını anımsattı.

İŞSİZLİK RAKAMLARI DAHA İYİ NOKTAYA GİDİYOR

Kılıçdaroğlu'nun aynı sözleri daha sonra grup toplantısında da tekrarladığını belirten Çelik, ''İşsizlikle ilgili bir şeyler söyledi. İşsizlik dünyada yapısal bir problemdir. İşsizlik bir şehrin, iki tane kasabanın, dört-beş şehrin bir araya gelerek çözeceği mesele değil. İşsizlik yapısal problemdir. Bunun da Türkiye'de problem olduğunu kabul ediyoruz. Bu problemi çözme konusunda hükümetimiz, en ciddi adımları atıyor'' dedi.

O KARA DİYORSA BİLİN Kİ AKIZ

Çelik, dünyada olumsuz bir tablo yaşanırken Türkiye'nin işsizlik konusundaki rakamların daha iyi noktaya geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:

''Adana'nın, hükümetin hizmetlerinden faydalanmadığı yönündeki iddialara gelince; hükümetin hizmetleri açısından Adana diğer illerden daha gerilerde değildir. Gerek tarım konusunda, gerek diğer konularda, CHP Genel Başkanı'nın verdiği tüm rakamlar yanlıştır.

Yakın zamana kadar hakim olan yerel yönetimin burada kurduğu yolsuzluk düzeni yüzünden Adana'ya aktarılan kaynaklar buraya yansımamıştır. Buraya gelen yatırımcılar ve onların temsilcileri Adana'dan uzaklaştırılmıştır. Burada kurulan bu yerel yapı yüzünden Adana'nın alması gereken kaynaklar, metro meselesinde görüldüğü gibi bir yolsuzluk çetesi tarafından toprağın altına gömülmüştür. Bu yolsuzlukla yine biz mücadele ediyoruz.

Adana geçen seneye göre bu yıl işsizlik konusunda da daha iyi konumdadır. Bunları zikrederken CHP Genel Başkanı enteresan ifadeler kullanıyor. Her cümlesinin sonunda 'senin nerene ak diyeyim' diyor. CHP Genel Başkanı'nın bize bunu söylemesi, bizim doğru yaptığımızı gösteriyor. Merdivene ters binen adam bize ak derse biz kara oluruz, o bize kara diyorsa bilin ki biz akız.

BEN SENİN NERENE CHP DİYEYİM

Her işi ters yapan bu adamın, partimizle ilgili söylediği sözlerin arkasına 'neren ak' şeklinde kullandığı ifadelere karşı ben de şunu söylemek istiyorum; Senin partinin adında da cumhuriyet var. Cumhuriyet milletin kendi kendini yönetmesidir. Ama, genel başkan yardımcın çıktı, ordunun darbe yapamamasına üzüldüğünü belirterek, orduya 'kağıttan kaplan' dedi. Darbe, bir hukuk devletinde en büyük ahlaksızlık ve suçtur. Milletin vergileriyle alınmış silahların, millete doğrultulması demektir. Türkiye'de darbe olmadığı için ordumuza dil uzatmaya cüret etti. Senin genel başkan yardımcın çıkıp da darbeye destek verdiğinde, yani bu millete silah çekilmediği için üzüldüğünü belirttiğinde, sen bu genel başkan yardımcın hakkında gereken işlemi yapmıyorsan, ben senin nerene Cumhuriyet Halk Partisi diyeyim.

Yine bir diğer genel başkan yardımcın çıktı; hükümet, demokratik açılım konusunda analar ağlamasın diyor dedi. Böyle şey mi olur dedi. Dersim'de isyan bastırılırken analar ağlamasın dendi mi diyor. Yani Dersim'deki katliamı destekliyor. Muhsin Batur anılarında, bir asker olarak 'o günlerdeki anılarımı hatırlamak istemiyorum' diye geçiştiriyor. Ama CHP'nin o zamanki temsilcisi, sanırım grup başkanvekiliydi hatırladığım kadarıyla, 'analar ağlamasın söylemi yanlış bir söylemdir, Dersim'de isyan bastırılırken analar ağlamasın denilmedi' diyor.

DERSİM'E SESSİZ KALDI

Şimdi soruyorum, bir parti yetkilin çıkıp da 'analar ağalamasın söylemi yanlıştır' diyerek, senin de doğup büyüdüğüm bölgedeki katliamı savunduğunda, sen bu katliam karşısında ses çıkarmadığında, ben senin nerene cumhuriyet, nerene halk partisi diyeceğim.''

ÖNCEKİ HABERLER
Vergi cezalarında önemli haber
Allen Iveson'dan mesaj var
Kurtulmuş'tan Balyoz uyarısı
Fenerbahçe'nin en büyük kozu olacaklar
Cizre vali yardımcısına şok mektup
Af haberleri ceza indirimi son durum 2019 haberleri neler?
Yorumlar 7 yorum