BIST 2.011
DOLAR 13,47
EURO 15,27
ALTIN 793,59
HABER /  POLİTİKA

Meral Akşener'den bomba sözler!

"Benden de Tayyip Beyden de FETÖ'cü çıkmaz" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi kızdıracak sözler söyledi. CHP ile ittifaka kapılarını kapatan Akşener, hangi partilerle seçim ittifakı yapmak istediğini de açıkladı.

Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den FETÖ, gündemdeki olaylar, erken seçim ve partilerin oy aranlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Parti kurmayları ile medyanın Ankara temsilcileri ile bir araya gelen Akşener'in açıkladığı oy dağılımı ve partisine gelen oyların kimlerden geldiğiyle ilgili sonuçlar MHP'yi çok kızdıracak...

"Benden de Tayyip Bey'den de FETÖ'cü çıkmaz" diyen Meral Akşener, 11 bin kişilik Bylock listesi için de "işi sulandırıyor" dedi. Partisinin alacağı oy aranıyla ilgili rakam vermeyen Akşener, "AK Parti'nin 12 puan kaybını görüyorum. 6 puanı bize gelmiş durumda. MHP'nin ise, referandumda, 9 puanı 'hayır'a, 3 puanı 'evet'e gitti. Bunlar ölçülmüş durumda. Yaptığımız anketlerde 6 puan bizde, 3 puan Tayyip beyin şahsına kaymış 3 puan askıda" dedi. 

AK PARTİ 12 PUAN KAYBETTİ! 6 PUANI BİZDE: İYİ Parti'nin kuruluşunun ardından Türkiye'yi gezdiğini söyleyen Akşener, burada gördüğü gelişmeleri değerlendirdi. AK Parti'nin ‘Tayyip Beyci’, yüzde 25-30 arasında bir 'kor seçmeni' oluştuğunu söyleyen Akşener,  "Bunların hepsi Tayyip beyin etrafında buluşan seçmen. AK Parti'nin 12 puan kaybını görüyorum. 6 puanı bize gelmiş durumda" dedi.

CHP SEÇMENİNDEN OY ALABİLİR Mİ?: CHP'nin de bir kor seçmeni olduğunu belirten Akşener, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde ne yapar bilmiyorum. Özellikle Trakya'da CHP'nin merkez sağdan aldığı oylar var. Belirli bir oran var, bu kayar. Batı illerden yüzde 4 kaybı var. Edirne, Uşak, Denizli, Aydın, İzmir, Antalya merkez sağın kalesiydi. Şimdi böyle şehirler var. Buralardaki merkez sağ seçmeni buharlaşmadı, hareketlendiği görüyorsunuz. Bir kısmı kafayı çevirmiş, bir kısmı gelmiş durumda. Derinlemesine araştırma yapıyoruz."

MHP'NİN 6 PUANI BİZDE, 3 PUANI AK PARTİ'DE: MHP'nin oy oranı ve MHP'den İYİ Parti'ye gelen oylarla ilgili de konuşan Akşener, "MHP'nin ise, referandumda, 9 puanı 'hayır'a, 3 puanı 'evet'e gitti.  Bunlar ölçülmüş durumda. Yaptığımız anketlerde 6 puan bizde, 3 puan Tayyip beyin şahsına kaymış 3 puan askıda" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ O KOLTUĞU BIRAKIP DA İTTİFAK YAPMAZ: Genel seçimlerde ittifak yapıp yapmayacakları sorulan Meral Akşener, AK Parti ile MHP'nin ittifakının mümkün olmadığını iddia etti. Akşener, "Seçimlerde şunu iddia ediyorum. Partiler arası eşit bir ittifak seçimi çıkmaz. Benim tanıdığım Sayın Bahçeli o sandalyeden kalkıp AKP'nin bünyesinde seçime girmez. Ayrıca, AKP ile MHP'nin bir araya gelmesi, Sayın Erdoğan'ın bir güç zafiyeti olduğu söz konusu olur, onu da o yapmaz" dedi.

CHP İLE İTTİFAKA KAPILARI KAPATTI: "Benim hayalim Demokrat Parti, Saadet Partisi gibi partilerle bir ittifak yapmayı arzularım" diyen Meral Akşener, CHP ile ittifaka kapıları kapattı. Akşener şöyle konuştu: "CHP ile ittifak yapar mısınız; Hayır. Çünkü Cumhurbaşkanlığı adaylığına bütün siyasi partilerin aday çıkarması gerekir. İYİ Parti iddialıdır. CHP ile ittifak yaptığınız takdirde sizin oyunuz ortadan kalkar. CHP'nin adayı ikinci tura kaldığı zaman destekleyebiliriz."

HDP AKŞENER'E DESTEK VERİR Mİ?: Meral Akşener, "Siz kaldığınız takdirde ikinci tura, 'hayır' blokunda HDP de var. Sizi destekler mi, bir dezavantaj olur mu?" sorusu üzerine, "Şimdi Güneydoğu'da seçmen iki arada. İkisinden bıkmış durumda. Şimdi MHP Genel Başkanı Sayın Cumhurbaşkanından daha fazla Cumhurbaşkancı bir tavır koyduğu için burada dengeyi değiştiriyor. AKP'nin yöneticileri de bunu söylüyor. İkincisi Güneydoğu'da insanlar nefes almak ihtiyacı istiyor. Diyarbakır'da bir milletvekili oyumuz olmakla birlikte, henüz diğer illerde bunu söyleyemem. HDP'ye oy veren insanlar ne yapar fikrim yok. Sert bir mücadele olur, çok hızlı değişiklikler olabilir" diye konuştu.

15 TEMMUZ'DA ERKEN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ VAR: Akşener, sorulan bir soru üzerine erken seçim beklediklerini söyleyerek, "15 Temmuz 2018'de Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim bekliyorum. 15 Temmuz Pazar'a denk geliyor, öngörü bu. Sayın Erdoğan asla yerel seçimi genel seçimlerden önce yapmaz. Çünkü düşük oy alıyorlar."

SAYIN CUMHURBAŞKANI ÇOK SAMİMİ AMA...: Akşener, hükümetin FETÖ ile mücadeleyi nasıl değerlendirdiği sorulunca, şunları söyledi: "Eski bir İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadelede Sayın Cumhurbaşkanı çok samimi. Bu kolay bir mücadele değil. Bir borsa oluştu, duyum olarak bunlara dikkat edilmesi lazım. Parası olanın çıktığı şeklinde. Ebetteki kolay bir mücadele değil, en büyük tehlikesi sulandırılması. Şimdi 11 bin küsur kişi Bylock listesine eklenmiş. Şimdi bu nasıl birşey? Bu işi sulandırıyor. Kim bana en şiddetli bir şekilde sövüyorsa kripto FETÖ'cudur."

TAYYİP BEY'İN FETÖCÜLÜĞÜ YOKTUR BENİM DE YOKTUR: FETÖ'cü isimlerden Emre Uslu gibilerin kendisini desteklediği hatırlatılan Meral Akşener, "FETÖ'cü olsam arkadaşlarım benimle olmazdı. Bugün 200 kurucular kurulu içerisinde 1 FETÖ'cü bulup da, 'FETÖ'cü' diyemezseniz. Emre Uslu başka kim varsa bunlar zararlı şahıstır. 24 yıldır bu ülkede siyaset yapıyorum. Tayyip beyin FETÖ'cülüğü yoktur, benim de yoktur. 7 göbek sülalemde 1 kişiyi bulun ben bırakacağım. Benden FETÖ'cü çıkmaz, çıkarılmaz. Mümkünü yok" diye konuştu. 

ERDOĞAN AKŞENER'E NEDEN CEVAP VERMİYOR?: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirdiği halde kendisine yanıt vermemesinin hatırlatılması üzerine Akşener, "Cevap gelmez. Görmemezlikten gelir, bu normaldir. Bu taktiksel bir tavırdır. Ama ikili kalırsak olur, neşeli olur. Benim cevaplarımı bilir" dedi.

ABDULLAH GÜL'ÜN KHK ÇIKIŞI: Son yayınlanan KHK sonrası eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki söylemleri ve Gül'ün siyasete yeniden döneceği iddialarının hatırlatılması üzerine Akşener, "Sayın Gül'ün siyaset sahnesine çıkıp çıkmayacağı konusunda fikrim yok. İlk defa yapmıyor bunu. Sayın Gül'den cevap duymadım" dedi. 

SAM AMCA İSTEMEDEN DARBE OLMAZ: Akşener, "Fethullah Gülen Türkiye'ye iade edilmiyor" sözleri üzerine, "Sam amca' istemeden darbe olmaz. Sam amca isterse verir. Demek ki daha kullanma ömrü dolmamış" diye konuştu.

SÖVENİ ENGELLİYORUM: Bir basın mensubunun, 'Genel kitleye hitap ettiğinizi belirtiyorsunuz. Yüzlerce insanı sosyal medyada engellemişsiniz' sorusu üzerine, "Söveni engelliyorum. Mesela 'Yağlı kazık hoşuna mı gitti' diyenleri engelliyorum. Twitter adresimi kendim kullanıyorum" diye yanıt verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Kılıçdaroğlu hakkında eş zamanlı 7 ilde suç duyurusu
Kılıçdaroğlu hakkında eş zamanlı 7 ilde suç duyurusu
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Hakkari'de hain saldırı! Yaralı askerler var
Hakkari'de hain saldırı! Yaralı askerler var
Suudi Arabistan orayı vurdu! Çok sayıda ölü var
Suudi Arabistan orayı vurdu! Çok sayıda ölü var
Müstehcen görüntülerle şantaj yapmıştı mahkemede şok savunma
Müstehcen görüntülerle şantaj yapmıştı mahkemede şok savunma
Görenler şoke oldu at ve eşek kemikleri çıktı
Görenler şoke oldu at ve eşek kemikleri çıktı
İstanbullu Gelin 31.yeni bölüm Faruk'un Süreyya'ya yaptığı sürprize bakın
İstanbullu Gelin 31.yeni bölüm Faruk'un Süreyya'ya yaptığı sürprize bakın
Anaokulunun çatısı çöktü! Yaralı öğrenciler var
Anaokulunun çatısı çöktü! Yaralı öğrenciler var
Bylock tahliye listesi kimler çıkacak isimler belli oldu
Bylock tahliye listesi kimler çıkacak isimler belli oldu
Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi biletleri bitmek üzere
Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi biletleri bitmek üzere