BIST 1.524
DOLAR 7,45
EURO 9,02
ALTIN 436,76
HABER /  POLİTİKA

Menderes Türel'in de istifası mı istendi? İlginç çıkış...

Melih Gökçek, Kadir Topbaş, Recep Altepe başta olmak üzere bazı belediye başkanlarının istifası tartışılırken, AK Parti'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "Erdoğan'ın iması bile yeter istifa etmem için" dedi.

Abone ol

Kadir Topbaş'ın İstanbul, Melih Gökçek'in Ankara, Rece Altepe'nin Bursa büyükşehir belediye başkanlığı görevinden istifa etmesiyle ilgili AK Parti'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'den ilginç bir çıkış geldi... 

Habertürk gazetesinden Sevilay Yılman'a konuşan Menderes Türel, "Bırakın istifa etmemin istenmesini filan imasını yapsa dahi sayın genel başkanım, bir saniye dahi düşünmem ve istifa ederim. Beni halkın hizmeti için halkın tercihine sunan Sayın Cumhurbaşkanı’mdır" diye konuştu. 

"İSTİFASI İSTENDİ" İDDİASINNIN KAYNAĞI NE?

Menderes Türel ile tam da Melih Gökçek’in istifa konuşmasını yaptığı anda buluştuklarını belirten Sevilay Yılman, "istemez Gökçek’e, istifa ederken yaptığı açıklamalara kilitlenince küt diye soruverdim Türel’e: “Sizin istifanızın da istendiği yönünde kulisler var. Doğru mu başkan?”

“Evet var” dedi ve gülerek ve devam etti: “Tesadüf işte... İstifaları istenen belediye başkanlarının Ankara’da görüşmelere çağrıldığı günlerden bir gün ben de çağrıldım ama tamamen alakasız bir konuyla alakalı. Yerel yönetimler yasasıyla ilgili bir hazırlık var Meclis’te. Benden de görüş almak istediler. Sırf onun için gittim Ankara’ya ama tabii bu gidişim o debdebeli döneme geldiği için çok farklı yorumlandı. Yani ortada dolanan hiçbir iddia doğru değil!

BENİ HALKIN HİZMETİ İÇİN HALKA SUNAN CUMHARBAŞKANIM...

“Peki, isteseler... Cumhurbaşkanı dese ki: ‘Menderes buraya kadarmış!’ Ne olur cevabınız?” sorusuna Türel'in cevabı şu oldu: “Bırakın istifa etmemin istenmesini filan... İmasını yapsa dahi sayın genel başkanım, bir saniye dahi düşünmem ve istifa ederim! Çünkü beni halkın hizmeti için halkın tercihine sunan Sayın Cumhurbaşkanı’mdır. Dolayısıyla geri de almak istemesi gayet doğaldır. Bir de şu realitenin altını çizmek istiyorum: Sayın Cumhurbaşkanı aday gösterirken iyi, demokrat oluyor ama başarısızlık veya performans düşüklüğü gördüğü için istifa istiyor diye ‘Demokrasiye aykırı’ demek çok hakkaniyetli bir yaklaşım değil!”

ÖNCEKİ HABERLER
İzmir'de yolcu minibüsü ile panelvan kamyonet çarpıştı: 4 yaralı
Damat Ömer Faruk Kavurmacı kendini böyle savundu!
Kalp Atışı 18.bölüm fragmanı Ali Asaf herkesi şoke etti
'Eşim nerede' diye başvuran kadın fena yakalandı!
Olay Yeri 17 yaşındaki Sedanur bulundu mu son durum ne?
Katalonya krizi Belçika'yı karıştırdı
Adem Sadler taciz görüntüleri! Claire Foy'ın haline dikkat!
Nurettin Topçu kimdir? Nurettin Topçu’nun hayatı, çalışmaları ve kitapları
Survivor 2018 nasıl olacak Acun Ilıcalı bombayı patlattı
Gülen'in kod adı ne? İtirafçı polisten şok sözler Çinde vefat edecek!
Yorumlar 14 yorum