BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 500,03
HABER /  GÜNCEL

Memet Ali Alabora Gezi iddianamesiyle ilgili konuştu! Şoke oldum

Ünlü oyuncu Mehmet Ali Alabora, hakkında müebbet hapis istenen ve geçen hafta kabul edilen Gezi iddianamesiyle ilgili ilk kez açıklama yaptı. Alabora; ''Sarsıldım, şoke oldum ve anlamakta, idrak etmekte güçlük çektim'' dedi.

Abone ol

Oyuncu Mehmet Ali Alabora, Gezi Parkı eylemleri iddianamesiyle ilgili ilk kez açıklamalarda bulundu. Alabora, "İddianamenin içinde iddia edilen hiçbir şey gerçek değil. Karşınızda gerçekle hiçbir bağı olmayan bir şey olduğu zaman açıkçası biraz paralize de oluyorsunuz" dedi. Gezi Parkı eylemleri gerekçe gösterilerek hakkında yakalama kararı çıkarılan oyuncu Mehmet Ali Alabora, Gezi eylemleri ve dava süreciyle ilgili ilk kez konuştu.

Euronews'ten Rengin Arslan'ın sorularını yanıtlayan Alabora, Gezi Parkı eylemlerinin üzerinden yaklaşık 6 yıl geçtikten sonra 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmak' suçlamasıyla yargılanacak. İddianameyi ve hakkındaki suçlamaları duyduğunda sarsıldığını söyleyen Alabora, şu ifadeleri kullandı:

Sarsıldım şoke oldum

"Sarsıldım, şoke oldum ve anlamakta, idrak etmekte güçlük çektim ama bu da şöyle bir güç verdi. Müebbetle yargılandığımız bir tiyatro oyunu yüzünden, müebbetle yargılanacağımızı öğrendiğimiz bir günde başka bir tiyatro oyunuyla dünyanın başka bir yerinde köy köy kasaba kasaba o hikâyeyi paylaşmak için hayata devam ediyor olmak, üretmeye devam ediyor olmak bazılarına küçük görünebilir ama bana çok güç veren bir şey oldu."

İddianamenin içinde iddia edilen hiçbir şey gerçek değil

"İddianamenin içinde iddia edilen hiçbir şey gerçek değil" diyen Alabora, "Karşınızda gerçekle hiçbir bağı olmayan bir şey olduğu zaman açıkçası biraz paralize de oluyorsunuz. Bir yerinden gerçekle bir ilişkisi olsa, savunabileceğiniz bir şey olur" ifadesini kullandı.

Türkiye üretmeye devam edecek

İngiltere'de yaşayan Alabora, dünyanın ilk Gallerce ve Türkçe oyunu olan 'Y Brian/Kargalar' adlı oyunla yönetmen olarak seyirciyle buluşacak. Alabora, bir gün Türkiye'de de üretmeye devam etmek istediğini söyledi. Alabora, "Tabii ki Türkiye'de üretmeye devam etmek, paylaşmaya devam etmek isterim. Hele ki şimdi daha uluslararası bir tecrübeyle bir gün başka bir şeye dönüşebilir, bir gün, umarım" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Çanakkale Zaferi kaçıncı yıldönümü 2019 kaç sene oldu?
Hayat kadınlarından evli erkeğe akılalmaz tuzak
Şampiyonlar Ligi'nde dev eşleşmeler
ALO 182 hastane randevu telefonu paralı mı-dakikası kaç lira?
Vatandaş alışverişini azalttı
Gelinim Mutfakta'da kazanan ve elenen gelin belli oldu!
Af haberleri 15 Mart genel af çıkar mı son haber
Ekşi Sözlük'te skandal "cami katliamı" paylaşımı!
Okullar ne zaman kapanıyor 2019 yaz tatili geri sayım
A Milli Futbol Takımı'nın programı belli oldu
Yorumlar 12 yorum