BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  GÜNCEL

Mehmetçik'e canlı yayında yılbaşı sürprizi

Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınırındaki Arslanyazı Hudut Karakolu'nda nöbet tutan Piyade Çavuş Selman Yılmaz'ın ailesi, canlı yayın sırasında yılbaşı sürprizi olarak sınır karakoluna getirildi

Abone ol

Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınırındaki Arslanyazı Hudut Karakolu'nda nöbet tutan Piyade Çavuş Selman Yılmaz'ın ailesi, canlı yayın sırasında yılbaşı sürprizi olarak sınır karakoluna getirildİ.

Hatay'ın Yayladağı ilçesi sınırındaki 3. Hudut Tabur Komutanlığına bağlı Arslanyazı Hudut Karakolu'nda nöbet tutan Piyade Çavuş Selman Yılmaz'ın ailesi, canlı yayın sırasında yılbaşı sürprizi olarak sınır karakoluna getirildi. 

TRT Haber ekibi, yeni yıla dakikalar kala sınır karakolundan canlı yayına bağlandı. Komutanlar, vatani görevini yapan Yılmaz'a yılbaşı sürprizi olarak, Amasya'da yaşayan anne İclal Yılmaz ve baba Mehmet Yılmaz'ı karakolda misafir etti. 

İlk olarak 3. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Yücel Çetinkaya'dan faaliyetler hakkında bilgi alan TRT ekibi daha sonra kulede termal kamera nöbeti tutan Selman Yılmaz'a mikrofon uzattı. 

Yılmaz'ın nöbetteki göreviyle ilgili sorular soran muhabir, "Yeni yıla ailenden uzakta giriyorsun, onlara buradan söylemek istediğin bir şeyler var mı?" dedi. 

Yılmaz, ailesine kameralardan selam gönderirken, annesi İclal Yılmaz ve babası Mehmet Yılmaz'ı bir anda karşısında görünce şaşırdı. 

Evin tek oğlu olan ve terhisine 3 kalan Piyade Çavuş Selman Yılmaz'ın gözyaşları arasında ailesine sarılması sırasında duygusal anlar yaşandı. 

Baba Yılmaz, yaklaşık 3 aydır çocuklarını görmediklerini belirterek, yılbaşında kendilerini evlatlarıyla buluşturan komutanlara teşekkür etti. 

Anne ve babasına kavuşmanın sevincini yaşayan Yılmaz, AA muhabirine,  askerlik görevini yaptığı yerde ailesiyle buluştuğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Böyle bir şeyin olacağını hayal bile edemezdim. Bana bu duyguyu yaşatan komutanlarıma teşekkür ediyorum" dedi. 

Piyade Çavuş Yılmaz'a ailesiyle vakit geçirmesi için 1 gün izin verildi.