BIST 11.134
DOLAR 33,09
EURO 36,21
ALTIN 2.614,01
HABER /  GÜNCEL

Mehmet Akif Alakurt ne dedi kimdir Mehmet Akif Alakurt nerede yaşıyor evli mi?

2006 yılında Sıla dizisi ile yıldızı parlayan daha sonra Adanalı dizisi ile iyice popüler olan Mehmet Akif Alakurt son günlerin olay ismi. Türk kadını hakkında yaptığı açıklamalar ile tepki toplayan Mehmet Akif Alakurt aslen Ordulu ve 40 yaşında. 2016 yılında oyunculuğu bırakan Mehmet Akif Alakurt hiç evlendi mi sevgilisi kim?

Abone ol

Mehmet Akif Alakurt son günlerin olaylı ve en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. 2016 yılında oyunculuğu bırakan ve şöhret olduğu dizisi Adanalı hakkında olay sözler söyleyen Mehmet Akif Alakurt  son olarak Türk kadını hakkında instagram hesabında açıklamalar yaptı ve büyük tepki topladı. Mehmet Akif Alakurt'un sözlerine tepki gösteren kadar destekleyen de oldu. Mehmet Akif Alakurt  aslen Ordu Fatsalı ve 40 yaşında.  Peki, Mehmet Akif Alakurt kimdir, hangi projelerle tanındı?

MEHMET AKİF ALAKURT TÜRK KADINLARI İÇİN NE DEDİ: Instagram hesabından Türk kadınlarıyla ilgili açıklama yapan Alakurt, "Türk kadını nedir? Çıkarlarını elde edene kadar mükemmel kadını oynayan, her fikrini onaylayan ve bende öyle düşünüyorum diyen. Zaman geçtiğinde aynı fikirde olduğunu iddia ettiği düşüncelerle alakası olmadığı için esas olan çirkin yüzünü gösteren kadına Türk kadını denir." mesajını yayımladı.

Oyuncunun bu paylaşımının ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Mehmet Akif Alakurt daha önce de takipçilerine ettiği küfürler nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

MEHMET AKİF ALAKURT KİMDİR: Aslen Ordu Fatsa’lı olan Mehmet Akif Alakurt, 23 Temmuz 1979 tarihinde doğdu. İ

2006 yapımı Sıla dizisiyle çıkış yakalayan, Oktay Kaynarca'nın da başrolde olduğu Adanalı'da yıldızı parlayan Mehmet Akif Alakurt, 23 Temmuz 1979 tarihinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini İstanbul'da tamamladıktan sonra model olmaya karar verdi. Annesinin yardımıyla modelliğe Neşe Erberk'in ajansına girerek başladı. 1998 yılında "Gelecek Vaat Eden" ve "Türkiye Prensi" unvanlarını aldı. 2001 yılında Best Model of Turkey yarışmasına girdi ve 1. oldu.

Mehmet Akif Alakurt 2001 yılında yarışmasını kazanmış ve Türkiye'yi uluslararası alanda temsil etmeye hak kazandı. Yine aynı sene dünya ikincisi oldu. Bu başarılar sayesinde birçok dizi yönetmenlerinden teklifler almış ve oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 2003 yılında Kırık Ayna filminde Ali Kirman Koçoğlu rolünü canlandırdı. 

17 bölüm oynadığı "Hacı" dizisinden sonra "Sıla" dizisinde güzel oyuncu Cansu Dere başrolü paylaştı ve bu dizideki performansıyla uzun süre adından söz ettirdi. 2008 yılında yayına giren Adanalı dizisinde Maraz Ali rolüyle büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. 2016 yılında oyunculuğu bıraktığını açıkladı.