HABER /  GÜNCEL

Mehmet Ağar'dan FETÖ bombaları : 'Arkasında o var'

Mehmet Ağar Meclis darbeyi araştırma komisyonuna FETÖ'yü anlattı. Ağar, 'Türkiye'de her gizli örgütün arkasında onlar var' diyerek çarpıcı bir ifade verdi.

Mehmet Ağar'dan FETÖ bombaları : 'Arkasında o var'

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'na kritik isimler ifade veriyor. 

Bugün ilk olarak komisyonda dinlenen isim İçişleri eski bakanı Mehmet Ağar oldu. Ağar FETÖ yapılanmasına dair çarpıcı detaylar aktardı ve Türkiye'deki tüm gizli örgütlerin perde arkasında onların olduğunu iddia etti.

Organize olmuş gizli bir örgütün varlığının altını çizen Mehmet Ağar şunları söyledi;

-"Bütün örgütlerde klasik bazı yapılanmalar var, kod adı kullanan, yeni gelişen elektronik sistemlerden istifade eden haberleşme sistemlerini ortaya koymak gibi başka bugüne kadar gizli örgütte bugüne kadar rastlanmadı. Türkiye'deki her gizli örgütün dış bağlantısı var. Genelde de bu bağlantıların arkasında yabancı istihbarat servisleri var". 

ISLAH OLMAZLARSA BUNLARI MİLİTANLAŞTIRIRSINIZ
Her örgütün içinde üç kademe olduğunu kaydeden Ağar, bunların yönetici, militan ve sempatizanlar olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti:

-"Mücadele yürütülürken, temel amaç bu örgütün sıfıra indirgenmesi, bir daha gelişemeyecek biçimde tedbirlerin geliştirilmesidir. Sempatizan kesimine ıslah olma, geriye dönme fırsatını vermektir. Eğer onlarla ilgili yapılan tüm soruşturmalarda yanlışlık olursa bunları militanlaştırırsınız. Doğru bir şey değildir.

ÇÖKÜNTÜ ORTAYA ÇIKTI
-Ortaya çıkan tablo şaşırtıcı ve dehşet vericidir. Bir devletin temeli adalet, güvenlik, savunmadır. Devletin fonksiyonlarını icra eden bu kurumların tamamında çöküntü ortaya çıkmıştır. Bu çöküntülerin onarılması gerekmektedir. Onaracak olan siyasi kadrolardır."

İTİRAFÇI YERİNE HİZMET
-"Devletin ve milletin geleceği bakımından, insanların daha iyi, huzurlu yaşaması bakımından itirafçıyım yerine millete hizmet şeklinde takdim edilmelidir ve yardımı olan insanları deşifre etmeksizin, kamuoyu nezdinde başka duruma düşürmeden bunların hassas bir cerrah dikkatiyle mutlaka yapılması gelen işlerdir".

'SOL ÖRGÜTLER KONUSUNDA YANILDIM'

Mehmet Ağar meclis ifadesinde ilginç bir itirafta da bulunda ve şöyle konuştu;

-“Sol örgütler bizim sandığımızın tersine, zararsız, eline bıçak almamış insanlar çıktı. Ben şube müdürlüğündeyken sol örgütlerin ardında Rusya var sanırdım. Meğerse sadece TKP’yi desteklermiş SSCB. Bu örgütlerin ardında Batı varmış. Zaten sol örgütler de bizim sandığımızın tersine, zararsız, eline bıçak almamış insanlar çıktı. Kabul etmek lazım ki temiz fikir adamlarıydı. SSCB dağılınca da zaten TKP desteği çekildi. Solcuların şiddete bulaştığı önyargısını yıllarca gözümüzde büyüttük.”


Mehmet Ağar'ın komisyona ifade vermeye gelirken elinde tuttuğu kağıt dikkat çekti.

SIRADA FEHMİ KORU VAR

Meclis Araştırma Komisyonu'na bugün ifade verecek isimlerden biri de Fehmi Koru. Muhafazakar kesimin etkili isimlerinden olan Fehmi Koru, Pensilvanya ile Ankara arasında barış girişimlerinde bulunmuştu. Koru, ABD'ye gidip Fethullah Gülen ile konuşmuş ve ondan Erdoğan'a bir mektup getirmişti. Bu açıdan Fehmi Koru'nun anlatacakları kamuoyunda merak konusu.

Yorumlar 11 yorum