HABER /  POLİTİKA

Meclis'te yakalanan bombalı DHKP'C'li terörist! Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TBMM'de yakalanan bomba düzeneğiyle yakalanan 2 DHKP-C'li terörist olayına ilişkin "İç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır" açıklaması yaptı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir. Milletimizin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır" ifadelerini kullandı.

"İç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak"

Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Meclis'teki girişime ilişkin, "DHKP-C'li iki teröristin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirmeye çalıştığı terör eylemi doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir. Milletimizin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır" diye konuştu.

"Türkiye hiçbir terör örgütüne geçit vermeyecek"

Altun, "Şer odaklarınca planlandığı anlaşılan bu terör saldırısını püskürten güvenlik güçlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Türkiye hiçbir terör örgütüne geçit vermeyecek ve teslim olmayacaktır. Gazi Meclisimize ve milletimize geçmiş olsun. Bu vesileyle 31 Mart 2015 tarihinde DHKP-C'li teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet savcımız Mehmet Selim Kiraz'ı bir kez daha saygıyla ve minnetle yad ediyorum. Mekanı cennet olsun" değerlendirmesi yaptı.

Altun'un ilgili tweetleri şöyle:

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
AK Partili Vekil Yeneroğlu'ndan Nihat Hatipoğlu'na sert tepki!
Türkiye Kupası sahibini buluyor
Trabzon'un kozu Rodallega
Şehit babasına acı tesadüf! O haberle yıkıldı
Trump, Ortadoğu'ya '120 bin asker' iddiasını yalanladı
Afet duaları hangisi deprem anında okunacak dua var mı?
Yorumlar 5 yorum