BIST 9.814
DOLAR 32,36
EURO 34,43
ALTIN 2.438,65
HABER /  GÜNCEL

Mardin'de çatışmalar şiddetlendi! Kirpiler o bölgeye gidiyor

MARDİN 'nin Derik ve Nusaybin ilçelerinde askeri hareketlilik arttı. Birçok mahallede çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. Bölgeye çok sayıda zırhlı askeri araç takviyesi yapıldı.

Abone ol

MARDİN 'de devam eden operasyonlar nedeniyle askeri hareketliliğin arttığı görüldü.

Mardin’in Derik ilçesinde terör örgütü PKK’lı grupların Kale, Dağ, Cevizpınar ile Küçükpınar Mahallelerine çukur kazıp, barikat kurmasıyla başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor.

7 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

İlçede çıkan çatışmalarda şu ana kadar 7 PKK’lı öldürülürken askeri hareketlilik de arttı. Nusaybin tarafından gelen çok sayıda Kirpi adı verilen personel taşıyıcı zıhlı askeri araçlar, Kızıltepe ilçesinden geçerek Derik’e doğru gitti.

SINIRDA ALARM VERİLDİ

Kamışlı'da terör örgütü YPG'nin yanı sıra Rus askerlerinin de bulunması operasyon öncesi sınırda alarm verilmesine neden oldu.

RUS ASKERLERİYLE ÇATIŞMA RİSKİ

Kamışlı'dan Nusaybin'e açılan tünellerden gelecek mühimmat yardımını engellemek ve terör örgütü YPG militanlarının sınırdan açabileceği ateşin önüne geçmek üzere, fiziki sınır önlemleri üst düzeye çıkarılacak.

'SINIR GÜVENLİĞİ' TAKVİYE EDİLECEK

Rus askeri ile çatışma riskini önlemek ve PKK-YPG terör unsurları arasındaki bağı kesmek için 'sınır güvenliği' takviye edilecek.

KAMIŞLI'DAN TÜNELLER VAR

Sokağa çıkma yasağının daha önce 6 kez uygulandığı ilçede, PKK'nın, terör örgütü YPGile Nusaybin'den Kamışlı'ya açtıkları tüneller vasıtası ile lojistik destek sağladığı tespit edildi.