BIST 9.814
DOLAR 32,40
EURO 34,55
ALTIN 2.453,45
HABER /  GÜNCEL

Mansur Yavaş'ın CHP-İYİ Parti gafı salonu şaşkına çevirdi

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Tügiad Ankara Şubesi'nde işadamıyla bir araya geldi. CHP-İyi Parti ittifakı hakkında konuşan Yavaş, Meral Hanım'ın kendisini aradığını belirterek, "İttifakta krizler devam ediyor" dediğini aktardı.

Abone ol

Dün akşam Tügiad Ankara Şubesi'nde bir grup iş adamı ile bir araya gelen CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, çelişkili konuştu.

Konuşmasında, Beypazarı'nda Belediye Başkanlığı döneminde Milli Eğitim Bakanlığı'na ait bir okulu nasıl çaldığını anlatan Yavaş, okul arazisini belediye sınırlarına kattığını belirterek; "Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir okulu istedim. Bakanlıkta böyle bir uygulamalarının olmadığını söyledi. Bu cevaba istinaden imar planınında düzenleme yaparak okulu ve arazisini belediyeye kattım.” diyerek imar planında oynama ve hile yaptığını açıkça ifade etti.

Mansur Yavaş'ın iş adamları önünde "çaldım" ifadesini kullanması şaşkınlığa neden oldu.

İttifakta çatlak var
Yavaş'ın gafı ve itirafı bununla da bitmedi. Programa gecikmeli katılması nedeniyle salonda bulunanlara; "Kusura bakmayın . İttifakın İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener hanım aradı. Acil bir görüşme yapmamız gerekir dedi. Bende oraya gitmek zorunda kaldım. Maalesef ittifakta uyum yok. CHP ve İyi Parti mensuplarını bir araya getirmekte zorlanıyoruz. Sorunları henüz aşamadık" şeklinde konuşması da itiraf gibi açıklama şeklinde yorumlandı.