HABER /  YEREL

Manavgatlı çocuklar yüzme öğreniyor

Antalya, Okulların tatile girmesiyle birlikte öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmelerine olanak sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ta ücretsiz yüzme kursu açtı.

Örnek Mahallesi’nde bulunan 75. yıl İlköğretim Okulu bahçesine kurduğu portatif yüzme havuzu ile çok sayıda çocuk yüzme becerisini geliştiriyor.

Yüksek hava sıcaklığı ve nemden bunalan Manavgatlı çocuklar yüzme öğrenmek için Büyükşehir Belediyesi’nin portatif yüzme havuzunda buluşuyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleşen havuz kursları 6-14 yaş arası çocuklara hizmet veriyor. 

TÜM ÇOCUKLAR DAVETLİ

Manavgatlı çocuklar 30 gün sürecek eğitimde haftanın 6 günü 10.00 ile 17.30 saatleri arasında uzman eğitmenler eşliğinde yüzme öğreniyor. Yüzme kurslarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, “Yüzme havuzu, tamamen profesyonel havuz bakım sistemleri ve profesyonel hocaların nezaretinde çocuklarımıza hitap eden bir yer. Bu proje şu anda birçok yerde uygulanıyor.  Menderes Başkanımızın vesilesiyle fevkalade güzel bir proje oldu. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Etrafı denizlerle çevrili ülkemizde yüzme bilmeyen kalmaması için kursumuza tüm çocuklarımızı davet ediyoruz. 

ÖNCEKİ HABERLER
Engelleme çabaları ve yasaklar THY'yi durduramadı
FETÖ zanlısının evinden öyle bir şey çıktı ki
Liseli gençten hayat kurtaracak proje
İBB İnsan Kaynakları Müdürü Hüseyin Yılmaz'dan açıklama
Tecavüze gittiği evde kol saatini unutunca...
ABD Senatosu kararı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan sert sözler
Yorumlar