BIST 4.913
DOLAR 19,17
EURO 20,97
ALTIN 1.213,99
HABER /  DÜNYA

Mahmud Abbas hastaneye kaldırıldı! Sıcak gelişme

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Batı Şeria'da hastaneye kaldırıldığı duyuruldu. Abbas'ın durumuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Abbas ''Filistinlilerin kendi devletlerini kurana kadar direnişlerini sürdürmeye devam edeceği'' açıklamasında bulundu.

Abone ol

Abbas'ın sağlık sorunun ne olduğuna ilişkin açıklama yapılmazken, hastaneden bugün çıkabileceği söylendi.

Dün yaşananlara ilişkin açıklama yapan Abbas "ABD'nin yanında durmayan ülkelere teşekkür ediyoruz. ABD'nin arabuluculuğunu kesinlikle kabul edemeyiz. Halkımız barışçıl mücadelesinden vazgeçmeyecek. Burada yapılan bizim egemenliğimize saldırıdır" demişti.

FİLİSTİN MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEK: Amerikan elçiliği Kudüs'te açıldı. Açılışı protesto eden Filistinlilere yapılan müdahelede yaşanan can kayıpları tepkilere neden oldu. Filistin lideri Mahmud Abbas, olayların ardından kameraların karşısına geçti. Amerika Birleşik Devletleri'ni hedef alan Abbas, Amerikan elçiliğini "Yahudi yerleşimi" diye nitelendirdi.

ABD'NİN ARABULUCULUĞUNU KABUL ETMEYECEĞİZ

Amerika'nın arabulculuğunu ise kabul etmeyeceklerini açıkladı. Filistin lideri, Filistinlilerin kendi devletlerini kurana kadar direnişlerini sürdürmeye devam edeceğini söyledi. Düzenlenen gösterilere şiddet kullanarak müdahale eden İsrail'in durdurulması ve Filistin halkına koruma sağlanması çağrısı yaptı.

İsrail onu da katletti! Filistin'de son durum ne?..İsrail onu da katletti! Filistin'de son durum ne?..İsrail onu da katletti! Filistin'de son durum ne?..İsrail onu da katletti! Filistin'de son durum ne?..HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN