BIST 1.418
DOLAR 9,35
EURO 10,89
ALTIN 532,97
HABER /  DÜNYA

Madde bağımlısı genç yardım bekliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan madde bağımlısı bir genç tedavi olmak için yetkililerden yardım istedi.<br/>Kdz. Ereğli ilçesinde yaşa...

Abone ol

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan madde bağımlısı bir genç tedavi olmak için yetkililerden yardım istedi.
Kdz. Ereğli ilçesinde yaşayan uyuşturucu bağımlısı Yücel Bozkurt (40), tedavi olmak istediğini ancak şu ana kadar müracaat ettiği yerlerden bir cevap alamadığını ifade etti.

’’YETKİLİLERDEN OLUMLU CEVAP ALAMADIM’’
2000 yılında ailesinin yaşadığı Almanya’dan Türkiye’ye geldiğini ve 2010 yılında tanıştığı bir arkadaşı tarafından uyuşturucuya alıştırıldığını belirten Yücel Bozkurt, “Bir kere içtim sonra bırakamadım. Vücudum sürekli istiyor. Almadığım zaman krize giriyorum. Bütün hayatım karardı” dedi.
Uyuşturucudan kurtulmak için Ereğli ilçesinde yetkililere gittiğini ancak olumlu bir cevap alamadığını söyleyen madde bağımlısı Bozkurt, “Şu an evimde elektrik yok, su yok. Üç odalı bir evin sadece bir odasında kalıyorum. Mutfağımda hiçbir şeyim yok. Sadece bir yatağım var. Uyuşturucu parası bulabilmek için eşyaları sattım. Mahallede bakkalından kasabına, herkese borcum var. Üç kez bıçaklandım, çok defa dayak yedim. Şu an çenem kırık, elmacık kemiğim kırık. Maske almam gerekiyor. 100 TL imiş. Ben nereden bulayım 100 TL’yi. Şu an bir ekmek alacak param yok. Yetkililere gittim, kumanya bile vermiyorlar bana.” ifadelerini kullandı.

’’HAYATTAN ZEVK ALAMIYORUM’’
Yaşadığı hayattan bıktığını, bir keresinde hap içip intihar etmek istediğini ancak evinde yangın çıkınca uyandığını belirten Yücel Bozkurt, şunları söyledi: “Hayattan hiç zevk alamıyorum. Sabah kalkınca vücudum sürekli istiyor. 24 saat geçince yine istiyor. Para olmayınca görüyorsunuz işte, her şeyi sattık. Tedavi olmak için her yere gittim. Akrabalarıma gittim, ‘Beni hastaneye yatırın’ dedim. Burada bir doktora gittim. Şımarıyorsun diye beni hastaneden çıkarttı. Abi ben eroin içiyorum, şımarmıyorum. Ben ne yapayım kriz geliyor, duramıyorum. Bana doktor ‘yatacaksın’ diyor. Yatarak geçmiyor ki bu.”

AİLESİ DE SAHİP ÇIKMADI
Kendisine ailesinin de sahip çıkmadığını dile getiren Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Durumumu babama söylemişler. O da ’40 yaşında, gitsin çalışsın. Adam olsun’ demiş.” Her şeyden önce tedavi olmak istediğini söyleyen Bozkurt, daha sonra evini toparlayıp normal bir yaşam sürmek istediğini ifade etti.

KAYMAKAMDAN YARDIM SÖZÜ
Şu an doktorların verdiği ilaçlarla durabildiğini, onlarında bitmek üzere olduğunu ifade eden Yücel Bozkurt, “Ben tedavi olmak istiyorum. Bana yardımcı olun” diye konuştu. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ise madde bağımlısı gencin kendilerine gelmesi durumunda Ankara AMATEM’e göndererek tedavi ettirebileceklerini söyledi.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
CHP grubunda çok ilginç slogan!
CHP grubunda çok ilginç slogan!
En minik halterci
En minik halterci
İşte yenilenen Gezi Parkı
İşte yenilenen Gezi Parkı
Yeni Yatırım Müjdesi
Yeni Yatırım Müjdesi
Almanya'da kamyoncuların 'kâbusu' yakalandı
Almanya'da kamyoncuların 'kâbusu' yakalandı
Beşiktaş transferde hız kesmiyor
Beşiktaş transferde hız kesmiyor
Aleviler ayrıştırma taraftarı değil’’
Aleviler ayrıştırma taraftarı değil’’
MGK toplantısı başladı
MGK toplantısı başladı
Suare Residence'ta son 20 konut!
Suare Residence'ta son 20 konut!
Dövizli askerlik bedelinde flaş gelişme!
Dövizli askerlik bedelinde flaş gelişme!