BIST 5.046
DOLAR 18,63
EURO 19,62
ALTIN 1.080,31
HABER /  GÜNCEL

Kürdistan diye bağırdı polis cevabı yapıştırdı!

Diyarbakır'da Sur İlçesi'ne destek için HDP'nin düzenleyeceğini duyurduğu yürüyüşe polis izin vermedi. Polis göstericilere müdahale ederken bir kadının "Burası Kürdistan" sözlerine polisten cevap gecikmedi.

Abone ol

Diyarbakır bir kez daha karıştı! HDP'nin Sur İlçesi'ne destek vermek amacıyla yapacağını duyurduğu yürüyüş için kentte geniş güvenlik önlemleri alırken, bazı partililer polisle çatıştı. Müdahale sırasında "Burası Kürdistan" diye bağıran kadına polisin cevabı geçikmedi.

HDP'nin yürüyüş düzenleneceğini duyurduğu ve halkın toplanmasını istediği bölgeye ise protestocuların girişine zırhlı araçlarla önlem alan polis ekipleri izin vermedi. Farklı noktalardan Çiftkapı Mevkii'ne yürümek isteyen gruplara polis biber gazı ve basınçlı su ile müdahale ederken, bölgeye giden yollara ikinci barikat kurdu. 

'BURASI KÜRDİSTAN' SÖZLERİNE POLİSTEN CEVAP

Polis ile kadın arasında tartışma çıkarken, yaşlı kadın polislere, Burası Kürdistan ne istiyorsunuz? Yolda yürüyemeyecek miyiz? Bak elimde taş yok" dedi. Kadının sözleri üzerine polis, "Ne Kürdistan'ı burası Türkiye" diye cevap verdi. Daha sonra kadın bölgeden uzaklaştırıldı.