BIST 11.065
DOLAR 33,04
EURO 35,99
ALTIN 2.561,47
HABER /  DÜNYA

Kremlin'den flaş Trump açıklaması: Tüm tweetlerini...

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, ABD Başkanı Trump'ın Twitter'dan yaptığı paylaşımları 'resmi' açıklama olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Abone ol

Rusya, ABD Başkanı Donald Trump'ın çoğu zaman büyük tepki çeken twitter paylaşımlarıyla ilgili flaş bir açıklama yaptı. Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabından yaptığı tüm paylaşımları 'resmi' açıklama olarak değerlendirdiklerini söyledi.

PUTİN'İN TWİTTER HESABI YOK: Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Twitter hesabının bulunmadığını anımsattı. Putin'in, Twitter'ı kullanmak istemediğini de kaydeden Peskov, "Kremlin basın servisinin çalışanları da dahil olmak üzere başkasının da kendisi için bunu yapabileceğini düşünmüyor." diye konuştu.

RAPOR EDİYORUZ: Twitter'ı yoğun şekilde kullanan Trump'ın buradan yaptığı paylaşımlarla ilgili yorum yapmaktan kaçınan Peskov, "Ancak Trump'ın resmi hesabından yaptığı tüm açıklamaları resmi olarak değerlendiriyoruz ve bu tweetleri Putin'e rapor ediyoruz." dedi.

Peskov, başka ülkelerdeki siyasetçilerin Twitter paylaşımlarını da resmi açıklama olarak gördüklerini sözlerine ekledi.