BIST 1.127
DOLAR 8,26
EURO 9,66
ALTIN 498,84
HABER /  GÜNCEL

KPSS cevap kağıtları erişime açıldı ais.osym'den bakabilirsiniz

KPSS lisans cevap kâğıtları, soruları ve aday cevapları erişime açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans seviyesine (genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, ÖABT ve alan bilgisi) giren adayların cevap kağıtları "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişime açıldı.

Abone ol

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018-KPSS lisans seviyesine (genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, ÖABT ve alan bilgisi) giren kişilerin cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden 10 gün süreyle erişime açık olacak. 

Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra, sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Adaylar ayrıca, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin verdiği cevabı da inceleyebilecek.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek.

Görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımayacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Acılı eşten şok iddia: 'Ağrılarım var taburcu etmeyin' demiş
Gelinim Mutfakta 31 Ağustos kim elendi 5 altın bileziğin sahibi kim
Sıcak havalarda sokak hayvanları için neler yapabiliriz?
Fons şirketler grubunun CEO’su Tamer Budak kaçarken yakalandı
Hışva Han dünyanın en iyi dekorasyonuna sahip mekanı oldu
Adetliyken kandilde nasıl ibadet edilir hangi dualar okunur?
Yorumlar