YAZARLAR

Korku ve zafer

Türkiye Afrin ve Mümbiç operasyonunu başarıyla tamamlayarak Ortadoğu'ya demir bir yumruk gibi inecek.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Önceki gün tesadüf eseri üst düzey bir TSK mensubu ilekarşılaştım. Ayaküstü hoş beşten sonra çektik birer iskemle,başladık sohbete...

Haliyle ilk sorum Afrin Operasyonu oldu.

Paşa, sağ elini göğüs hizasında yaparak, "Buoperasyonu başarıyla sonlandırırsak, kırk yıldır süregelen terörünbelini ilk kez tam anlamıyla kırmış olacağız. Ve bu milletevlatlarına inansın. Başaracağız!" dedi.

"İyi de ordunun 15 Temmuz darbe girişimi sonrasızayıfladığını söyleyenler var" dedim.

"İçimizdeki hainler temizlenince o bir avuç vatanseverle neleryapılır neler!" dedi ve ekledi:

"Bak işte. Polisin ve askerin içindeki hainlertemizlenince PKK'nın, Fötö'nün, Daiş'in ve diğer taşeronörgütlerin ne hale geldiğini gördük!"

Laf döndü dolaştı Erdoğan'a geldi.

"Bak samimi bir şey söyleyeyim mi" dedi veanlatmaya başladı:

"Hayatım boyunca Erdoğan'a oy vermedim. Ama be kardeşim bu adamdüşmanını bile kendine hayran bırakacak kadar yüreklibiri. Baksana ABD'ye neler söylüyor. 'Ya o bayrağınızıindirin, ya da direklerini size iade ederiz' diyor.Sevmeyiz, oy vermeyiz ama yiğidin hakkı yiğide. 

Sadece ABD değil.

Almanya ilişkileri düzeltmek için kırk takla atıyor. Rusya,Fransa, İngiltere, Çin, Japonya ve diğer dev ülkeler artık Türkiyebu duruma ne diyecek diye ağzımızın içine bakıyor. Bunlarrüyalarımıza bile sığmayacak devasa şeyler kabul edelimartık!"

Paşa bunları söyledikten bir kaç saat sonra ABD'den ardı ardınaaçıklamalar gelmeye başladı. 

Önce, "Biz Afrin'deki Kürt birliklerinidesteklemiyoruz" dediler. Hemen ardından, "Kürtsınır ordusu kurmaktan vazgeçtik" açıklamasıgeldi. 

Bu açıklamalar, "Amerika ile savaşagiriyoruz. Yandık, bittik, mahvolduk" diyerek toplumakorku pompalayan yazar çizer takımının nasıl da zorunagitmiş, anlatamam!

Yani neredeyse karalar bağlayacak namussuzlar!

Niyesi belli...

"Hep esip gürlüyorsun. Sen kim Amerika'ya geri adımattırmak kim? Amerikan bayrağı orada oldukça hiç bir şeyyapamazsın!" diye sözümonaErdoğan'ın kararlılığını 'ti'yealıyorlardı. Dersin ki Erdoğan Amerikan bayraklarının dalgalandığıdirekleri alıp...

Neyse, ağzımı bozmayayım şimdi durduk yere...

Amerika'nın, "Sınırda Kürt terör ordusu kurmaktanvazgeçtik" söylemi Türkiye'ye geri adım attırmayacakbundan sonra. Ok kirişten fırladı bir kere. Defalarca,"Yardım yapmayacağız" diyen ama 4 bin tır yardımgönderen ABD'ye güven olmayacağını öğrendik.

Gireceğiz dediysek, gireceğiz!

Hep soruyorlar, "Neden haber veriliyor. Neden'Gireceğiz' diye anons ediliyor" diye... 

Sebebi çok basit.

Bu ordu peygamber ocağının ordusudur. Merttir, dürüsttür. Kahpelikyapmaz, savunmasız ve arkadan vurmaz. Savunmasını almış,hazırlıklarını yapmış bir düşman görmek ister karşısında...

Sebebi bu işte!..

Amerika'sı, şusu busu umurumda olmaz.

Zira herkesin zafere inancı, yüreği ve imanı ölçüsündedir. Bakınız,tarihe not düşmek adına söylüyorum.

Türkiye Afrin ve Mümbiç operasyonunu başarıyla tamamlayarakOrtadoğu'ya demir bir yumruk gibi inecek. 

Ve Türkiye açısından terörün olmadığı, barbar ve teröristülkelerinin operasyon yapmaya cüret edemeyeceği yeni bir çağbaşlatacak. 

Altın bir çağ!...

Yorumlar37 yorum