BIST 1.410
DOLAR 9,26
EURO 10,75
ALTIN 525,96
HABER /  GÜNCEL

Kocasını nasıl öldürdüğünü anlattı

Kendisini feci şekilde döven kocasını elektrik kablosuyla boğarak öldüren kadın, o anları böyle anlattı.

Abone ol

24 yaşındaki Gülfidan Kuşoğlu, 10 aylık evliydi. Üstelik öldürdüğü kişi çocukluk aşkıydı. Rüya gibi başlayan birliktelik korkunç bir sonla noktalandı. 6 ay hapis yattıktan sonra mahkeme "nefsi müdafaa" diyerek beraat kararı verdi. Şimdiki hedefi üniversiteye gitmek.

"Kendisine şiddet uygulayan eşini öldüren bir kadının ruh hali nedir?" sorusunun cevabını arayan Vatan muhabiri o kadınla konuştu. Gülfidan, yaşadıklarını Öznur Karslı'ya anlattı.

MACERA AVCISI CİNNETİ

Gülfidan, olayın yaşandığı 5 Kasım 2011 sabahını ise bazen yutkunarak, bazen susarak, bazen de avukatlarının yardımını alarak anlatmaya çalıştı. Her şeyin ‘Macera Avcısı’ adlı filmi izlerken olduğunu söyledi ve başladı anlatmaya: ”Filmin sahnelerinden birinde aktör ormanda geziyordu, o sırada ağaçtan akrep düştü, aktör akrebi sırtından düşürmeye çalışırken akrep bu defa pantolonunun içine girdi. Aktör iç çamaşırını çıkarmak için hamle yaptığı sırada eşimin kıskançlık huyunu bildiğim için gözlerimi kapatarak sahnenin bitmesini bekledim. Gözümü açtığımda aktörün sadece üstü görünüyordu. Uğur, bir anda ‘Böyle şeylere bakmak çok mu hoşuna gidiyor, neden bakıyorsun, ben evde yokken sen böyle filmleri mi izliyorsun’ diyerek bağırmaya başladı. Hazırlanmamı istedi, ablasıyla beni köye göndereceğini söyledi, bir yandan da tekme ve yumrukla dövüyordu”

u.20120523080724.jpg
SOYUN VE ÇIK

Soba karıştırmaya yarayan ucu eğik bir sopa ile bana vurdu, çaresiz bir şekilde kapıdan dışarı çıkmaya çalışırken bana ‘üzerindeki elbiseleri ben aldım soyun’ dedi. Zorla çırılçıplak soydu ve o şekilde sokağa çıkarmak istedi. Karşı çıktım. Bu defa saçlarımdan sürükleyerek evin salonuna getirdi. 10 dakika boyunca dövdü. Sonra giyinmemi istedi. Elektrikli sobanın başına geçti. Sırtını koltuğa dayadı ve bir sigara yaktı.

VE CİNAYET ANLARI

Gördüğü işkenceler gözünün önünden gitmeyen Gülfidan, eşini öldürme anını ise şöyle anlattı: “Uğur’un sigarasını bitirdiğinde tekrar bana eziyet edeceği düşündüm. Elektrikli sobanın kablosunu prizden çıkardım, ani bir refleksle yerde oturan Uğur’un boynuna dolayıp tüm gücümle sıktım. Yaklaşık 2 dakika boyunca sıktım. Sonra Uğur’un ağzından ve burnundan salya akmaya başlayınca korktum, Uğur da o anda yüz üstü yere düştü. Uğur’u yana çevirdim. Benden bir bardak su istedi, hemen getirdim. Suyu getirdiğimde Uğur’a ‘Sen benim sevgime ve namusuma inanamadın’ diye bağırıyordum. Bana ‘sus’ işareti yaptı. Kafasını sağa sola sallamaya başladı ve ‘Beni boğ, yoksa çok kötü olacak. İyi boğ ama’ dedi. Uğur’un bu sözünden sonra beni öldüreceğini düşündüm. İkinci kez hamle yaparak, Uğur’un boynundaki kabloyu tekrar elime doladım ve sıktım. Kendimden geçmiştim. Pişmanlık duydum yaptığımdan. Sonra Uğur’un nabzına baktım, kalp masajı yaptım. Ancak Uğur’un kesin olarak öldüğünü anlayınca evden çıktım ve ablam Meryem’e olayı anlattım. Sonra babam ve dayım beni alarak karakola götürdü.”

ÇOCUKLUK AŞKIMDI

Gülfidan, eşinin ölümüyle sonuçlanan süreci şöyle anlatıyor, “Ben Balıkesir Üniversitesi El Sanatları Bölümü’nü bitirdim. Uğur ise ilkokul mezunuydu. Çocukluğumuzdan beri tanışıyoruz. Üniversiteye gitmeden 2 yıl önce flört etmeye başladık. Birbirimizi sevdiğimizi ailemizden sakladık. Üniversite bittikten sonra yani 10 ay önce kaçmaya karar verdik. Uğur beni kaçırdı ve hemen sonrasında da evlendik. Evliliğimizin 3 ayı güzel geçti ama daha sonra aşırı kıskançlığı şiddete dönüştü. Pencere bile açtırmıyordu. Hatta televizyona çıkan erkeklerden bile beni kıskanıyordu. Bu kıskançlığı 3 ay içinde şiddete dönüştü. Dövüyordu, tekme - tokat saldırıyordu, hakaret ediyordu, üzerimde sigara söndürüyordu.”

İLK İŞİM İKİNCİ ÜNİVERSİTEYİ KAZANMAK

Eşi Uğur’un ismini duyduğunda gözlerini yere düşürüyor. Yüksek sesle söylediği en net cümle ise “Pişmanım.” Ellerini koyacak bir yer bulamıyor, sesi titriyor ancak her seferinde duyduğu pişmanlığı dile getirmeye çalışıyor. Sözleri boğazına diziliyor, karşısında oturan babasının gözlerine bakıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Kabul etse AK Parti Erbakan'ın olacaktı
Kabul etse AK Parti Erbakan'ın olacaktı
Haftanın Fırsat Ürünleri Şok’ta
Haftanın Fırsat Ürünleri Şok’ta
Kenede ezber bozan uyarı!
Kenede ezber bozan uyarı!
Suriye ile ilgili korkunç rapor
Suriye ile ilgili korkunç rapor
17 askere PKK'lıyı infaz tutuklaması
17 askere PKK'lıyı infaz tutuklaması
Demirel de komisyona ifade verecek
Demirel de komisyona ifade verecek
Okulu siper aldılar ateş edemedik
Okulu siper aldılar ateş edemedik
Anahtarını unutunca canından oldu
Anahtarını unutunca canından oldu
3 kadın kene kurbanı
3 kadın kene kurbanı
Grev sebebiyle tren seferleri iptal!
Grev sebebiyle tren seferleri iptal!