HABER /  GÜNCEL

KKTC'de besiciler bakanlığı bastı! Açız kardeşim...

Kuzey Kıbrıs'ta Hayvan Üreticileri Birliği üyeleri, arpa ve yeme gelen zamları protesto etmek amacıyla Tarım Bakanlığı önünde eylem yaptı. Sloganlar atıp, bakanlık binasına girmeye çalışan eylemcilerle polis arasında arbede yaşandı.

Abone ol

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Hayvan Üreticileri Birliği üyeleri, arpa ve yeme gelen zamları protesto etmek amacıyla Tarım Bakanlığı önünde eylem yaptı. Sloganlar atıp, bakanlık binasına girmeye çalışan eylemcilerle polis arasında arbede yaşandı. Bakan Erkut Şahali ile yaptıkları konuşmadan tatmin olmayan eylemciler, bu kez de Maliye Bakanlığı'na doğru yürüyüşe geçti.

ARPA VE YEM FİYATLARINA ZAM GELDİ... Hayvan Üreticileri Birliği üyeleri, arpa ve yeme gelen zamları protesto etmek için Lefkoşa'da KKTC Tarım Bakanlığı önünde bir araya geldi. Katırlarla ve traktörlerle gelen eylemciler, 'Bakan istifa' ve 'Açız' sloganları attı, bir süre sonra da kalabalık, bakanlık binasına yürüdü.

ARBEDE YAŞANDI BİNA TAŞLANDI... Bina girişinde eylemciler ile polis arasında arbede yaşandı. Eylemciler, taşla, binanın bazı camlarını kırdı. Tarım Bakanı Erkut Şahali, eylemcilerle görüşmek için dışarı çıktı. Bakan Şahali, eylemcilerle yaptığı konuşmada, döviz kurundaki yükseliş nedeniyle ülkenin ekonomik kriz yaşandığını belirterek, yaptıkları eylemde haklı olduklarını söyledi. 

Şahali, “Bu devlet, dayanabileceği yere kadar dayandı. Arpanın fiyatını değiştiremedik” dedi.  Hep birlikte ekonomik çıkmazdan kurtulacaklarını kaydeden Şahali, “Biz elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu. Bakanla yaptıkları konuşmadan tatmin olmadıklarını söyleyen eylemciler, istifa sloganları eşliğinde Maliye Bakanlığı'na doğru yürüyüşe geçti.

ÖNCEKİ HABERLER
Yayaya çarpmamak için direksiyon kırdı fakat...
İYİ Parti sözcüsünden 'seçim ittifakı' açıklaması
Vestel'den turşu yapan buzdolabı modeli
Okul öncesi velilere uyarı! Ürün üzerinde bu işaretleri arayın
ABD'den Çavuşoğlu-Pompeo görüşmesiyle ilgili flaş açıklama
Batman'da yataktan demir çubuk söküp babasını öldürdü
Yorumlar 1 yorum