BIST 5.226
DOLAR 21,15
EURO 22,69
ALTIN 1.320,79
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

Kızılay yorumu! İnsanlığımızdan utandık

HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Ankara Kızılay'da meydana gelen ve 37 kişinin yaşamını yitirdiği kanlı saldırı için ''insanlığımızdan utandık'' ifadesini kullandı.

Abone ol

Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Ankara saldırısıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, dün Silvan'da Nevruz kutlamasına katıldı. Demirtaş Ankara saldırısına değindiği konuşmasında "İnsanlığımızdan utandık" ifadelerini kullandı..

SİYASET CESARET İŞİDİR

Ankara’da 10 Ekim barış mitingi, Kızılay ve Merasim sokaktaki katliamları kınadıklarını ve bu tutuma devam edeceklerini kaydeden Demirtaş, “Ankara’daki katliam büyük bir zulüm. İnsanlığımızdan utandık. Cizre’de diri diri insanların yakılması için emir verdin. Bu zulüm ne olacak? Siyaset cesaret işidir. Şu günlerde yakalamazsak ülke daha kötü duruma girer. İşte isteriz ki bu Nevruz bunun vesilesi olsun” dedi.

BARIŞ İÇİN ÇABALAMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

“Ülke paramparça, insanlar korkuyor” diyen Demirtaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Koşullar ne kadar zorlu ve zahmetli olarsa olsun barış için çaba sarf etmekten vazgeçmeyeceğiz. Çatışmalar, operasyonlar dursun, hendek ve barikatlar kalksın diyalog ortamı oluşturulsun diyoruz. Kürtler bir şey istemiyor, gölge etmeyin başka ihsan istemez.”