BIST 5.001
DOLAR 19,04
EURO 20,57
ALTIN 1.193,11
HABER /  GÜNCEL

Kırklareli hava durumu son tahmin tuttu kar bastırdı

KIRKLARELİ hava durumu için meteorolojinin yoğun kar yağışı tahmini tuttu. Kırklareli'de kar yağışı dün gece saatlerinde başladı ve sabah etkisini arttırdı. Kırklareli'de yoğun kar yağışı haftasonuna kadar etkili olacak. Özellikle öğleden sonra kar yağışı artacak, sıcaklık 4 derece birden düşüyor.

Abone ol

KIRKLARELİ saatlik hava durumu tahmini korkuttu meteoroloji son hava durumu tahminlerini açıkladı. Kırklareli'de yoğun kar yağışı dün gece saatlerinde başladı ve sabah etkisini arttırarak devam ediyor. özellikle Kırklareli'nde kar yağışı öğleden sonra yer yer yoğunluğunu arttıracak. sıcaklık değerleri ise 4 derece birden düşüyor. kırklareli haritalı 5 günlük son hava durumu raporlarına bakıldığında kar yağışı haftasonuna kadar etkili. 

IRKLARELİYURT GENELİNDE HAVA DURUMU NASIL: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Anadolu'nun güneydoğusu hariç yurt genelinde yağış bekleniyor. Antalya'nın doğu kesimleri, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul'un batı kesimlerinde yoğun kar şeklinde görülecek yağışların; Ege, Akdeniz ve Orta Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

SICAKLIK 6 DERECE AZALIYOR:  Ülkenin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı; iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Genellikle güneyli, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli ve fırtına, yer yer tam fırtına (60-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya'nın doğu kesimleri, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BU İLLERE YOĞUN KAR UYARISI: Yağışların; Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri ile İstanbul'un batı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.