BIST 10.677
DOLAR 32,22
EURO 34,94
ALTIN 2.418,47
HABER /  GÜNCEL

Kırım Kongo kabusu geri döndü! Biri çocuk 2 kişi öldü

Bir dönem Türkiye'nin kabusu olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı geri döndü... Sivas'ta KKKA şüphesiyle tedavi gören Mustafa Ruşen Karakaş ile Ahmet Yamaç hayatını kaybetti.

Abone ol

SİVAS'ta Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle tedavi gören Mustafa Ruşen Karakaş ile Ahmet Yamaç hayatını kaybetti. Ölen 6 yaşındaki Mustafa Ruşen'in babası "dağda hayvan otlatıp eve gelmişti. Benim üzerimde gelmiş olabilir kene" derken, emekli Ahmet Yamaç'ın ise bahçede çalışırken bacağına yapışan keneyi koparıp attığı ortaya çıktı...

BABASI DAĞDAN GİTİRMİŞ OLABİLİR... KKKA hastalığı şüphesiyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 6 yaşındaki Mustafa Ruşen Karakaş’ın babası Fikret Karakaş, arazide hayvan otlattığını ve bu sırada üzerine gelen keneyi eve getirmiş olabileceğini söyledi. Gece oğluyla birlikte uyuduklarını ifade eden Karakaş, bu sırada eşinin çocuğun başındaki keneyi fark ederek çıkarttığını, sonrasında ise rahatsızlandığını anlattı. 

BAHÇEDE ÇALIŞIRKEN KENE YAPIŞTI... Yaz tatilini Koyulhisar ilçesine bağlı Boyalı köyünde geçiren işçi emeklisi Ahmet Yamaç’ın ise 4 gün önce bahçede çalıştığı sırada vücuduna kene yapıştı. Yamaç, keneyi koparıp attıktan sonra rahatsızlandı. Yakınları tarafından Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirilen ve KKKA şüphesiyle tedaviye alınan Yamaç, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak önceki gece yaşamını yitirdi.