BIST 1.321
DOLAR 8,00
EURO 9,53
ALTIN 464,07
HABER /  GÜNCEL

Kimlik kartları yeni yılda zamlanacak mı?

Sosyal medyada yeni yılla birlikte yeni kimlik kartlarının fiyatlarının fahiş oranda artacağı iddiaları için Ankara Valiliği açıklama yaptı. Valilik, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinde yoğunluğa neden olan iddianın doğru olmadığını duyurdu.

Abone ol

ANKARA Valiliği, kimlik kartlarının dağıtımının yıl sonu itibarıyla sona ereceği ve kart bedelinin fahiş oranda artacağı yönündeki iddiaları yalanladıAnkara Valiliği, kimlik kartlarının dağıtımının yıl sonu itibarıyla sona ereceği ve kart bedelinin fahiş oranda artacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

AA'nın haberine göre, valilikten yapılan yazılı açıklamada, son zamanlarda basın yayın organları ile sosyal medyada, kimlik kartlarının dağıtımının yıl sonu itibarıyla sona ereceği, kimlik kartı bedelinin fahiş oranda artacağı şeklinde asılsız haberlerin yer aldığı, bunun Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinde yoğunluğa, izdihama yol açtığı belirtildi.

Kimlik kartı bedelinin 2018 yılı itibarıyla "değerli kağıtlar" değerleme oranlarıyla güncelleneceği ve bu oranın asılsız haberlerde iddia edildiği gibi yüksek olmayacağı vurgulanan açıklamada, "Tüm Türkiye’de nüfus cüzdanlarının 2023 yılına kadar yenilenmesi hedeflenmektedir ancak mevcut nüfus cüzdanlarının geçerliliğini yitirdiğine dair herhangi bir son tarih ve yasal düzenleme bulunmamaktadır. Mevcut nüfus cüzdanları süresiz olarak geçerlidir. Vatandaşların bu konuda daha sağduyulu davranmaları ve asılsız haberlere itibar etmemeleri gerekmektedir." ifadesine yer verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
BM Güvenlik Konseyi'nden Kuzey Kore kararı
Çankırı hava durumu kar yağışı ne zaman geliyor?
Taşerondan kadroya ilk geçişler başladı
Hatay'da 18 bitcoin makinesi ele geçirildi
Anne ve babasını öldürüp intihar etti
Bülent Arınç ne dedi Demirtaş açıklaması istifa mı getiriyor?
Yorumlar