BIST 1.493
DOLAR 7,20
EURO 8,83
ALTIN 415,03
HABER /  CHP

Kılıçdaroğlu'nun uykularını kaçıran ALO!

Kılıçdaroğlu, Baykal ile apar topar neden görüştü? Teknik takipte Soner Yalçın'la neyin pazarlığını yaptı?

Abone ol
Kılıçdaroğlu, Baykal ile apar topar neden görüştü? Teknik takipte Soner Yalçın'la neyin pazarlığını yaptı. İşte Kılıçdaroğlu'nun uykularını kaçıran telefon görüşmesi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde grup toplantısında Baykal'ı bile geride bırakarak "Ergenekon'a üye olacağım" sözlerinin ve Baykal'la Soner Yalçın'ın gözaltına alındığı gün apar topar görüşmesinin nedeni yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Star Gazetesi Yazar Şamil Tayyar bugün köşesinden Kılıçdaroğlu'nun paniklemesinin arkasında yatan nedenlere şöyle bir teğet geçti. Mahkeme kararı ile teknik takipte olan Soner Yalçın, Kılıçadaroğlu ile telefonda 4 kez görüşmüş... O konuşmalardan birisi çok kritik...

Kılıçdaroğlu'nun dinleniyorum yaygarası koparmasının perde arkasında o konuşmaların içeriği yatıyor. Bu arada not düşelim. Teknik takipte olan Kılıçdaroğlu değil Soner Yalçın. Mahkeme kararı ile...

İşte Şamil Tayyar'ın Kılıçdaroğlu'nun uykularını kaçıran telefon görüşmeleri hakkındaki yazısı...

Panik Odası

Kemal Bey’e gelince...

Şaşkın ve panik halde, “ailece dinleniyoruz” diye feryat etmeye başladı, Çetin Soysal “3 bin kişi dinleniyor, listeyi gördüm” balonuyla lojistik destek verdi.

Peki ne oldu da Kemal Bey’in ayarı bozuldu?

Duydum ki, mahkeme kararıyla teknik takipte olan Soner Yalçın dinlenirken Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı 4 ayrı telefon konuşması kayda geçmiş. Bu konuşmaların biri çok önemli ifadeler içeriyor, diğerleri ise ilkini tamamlayıcı nitelikte...

Muhabbetin özü ise Halk TV’nin Yalçın’a satışı ile ilgili.

Operasyon günü Deniz Baykal ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun alelacele bir araya gelmesinin sırrı, şimdi daha iyi anlaşılmış oldu.

Malum, Halk TV’nin çoğunluk hisseleri Baykal’ın kayınbiraderine ait. Ancak, partiden fonlanarak ayakta kalması sağlanmış. RTÜK mevzuatına göre, hiçbir siyasi parti TV kanalı açamaz, kaynak aktaramaz.

Ama Kemal Bey, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat’ı Soner Yalçın’a göndererek, Halk TV’nin satışını pazarlıyor. Bu esnada Kemal Bey, Baykal’la ilgili ifadeler kullanıyor mu, bilmiyorum.

Satış işleminin Yalçın’la ilgili kısmı, “Ergenekon’un medya ayağını oluşturma girişimi” olarak değerlendiriliyor.

Kılıçdaroğlu ve CHP açısından ise sorun şu: RTÜK mevzuatına aykırı biçimde partiden Halk TV’ye kaynak aktarımı...

Soruşturma tamamlanınca, dosyanın CHP ve Kılıçdaroğlu ile ilgili bu bölümü, Ergenekon kapsamında değerlendirilmeyip tefrik edilerek ayrı bir dava konusu haline getirilebilir. Böyle bir davanın hukuki sonuçları ne olur, ilgililer baksın.

Kemal Bey’in panik odasına girmesinin kısaca nedeni bu...

KILIÇDAROĞLU'NDAN ODA TV YANITI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Oda TV ile ilgili Başbakan Erdoğan'ın sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu, "Sayın savcı böyle bir açıklama yaptığına göre bir bildiği vardır. Biz ayrıntıları bilmiyoruz. Herhalde iddianameyi de hazırlıyordur. Ayrıntıları açıklarsa seviniriz" dedi.

Bilindiği gibi Başbakan Erdoğan Oda TV yöneticilerinin tutuklanmasıyla ilgili 'Onlar eylemci gazeteci değil' diye konuşmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Avrupa Kürtçe hizmette ısrarlı
Fenerbahçe birden fazla kelle istedi
Hagi'den yönetimi kızdıracak açıklamalar!
Esenyurt'ta yan baktın cinayeti
Maliye online satışlara el attı!
Geleceğin 'cep'i cepte kalmayacak!
Sabah helalleşti akşam öldü!
Güvenli seks için bunlara dikkat edin!
'Küçük kadın' yakında evleniyor
AK Parti'nin yüzde 50 oy beklediği il
Yorumlar 34 yorum