BIST 2.394
DOLAR 15,86
EURO 16,82
ALTIN 941,40
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a düello teklifi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a seslendi SSK konusunu tartışmaya hazır olduğunu söyledi.

Abone ol
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 17 ve 25 Aralık operasyonlarının üzerinin örtülmeye çalışıldığını söyleyerek, soruşturmayı yürüten polislere yönelik operasyonların doğru olmadığını söyledi. Erdoğan'ın kendisine yönelik SSK eleştirilerine de cevap veren Kılıçdaroğlu, düello teklifini yineledi "Canlı yayına gelsin cahilliğini yüzüne vurayım" diye konuştu.

Partisince düzenlenen iftara katılmak üzere özel uçakla Muğla'ya gelen Kılıçdaroğlu'nu Milas-Bodrum Havalimanı'nda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Milletvekili Tolga Çandar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve partililer karşıladı.
Kılıçdaroğlu daha sonra Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinin özelleştirilmek istenmesine tepki amacıyla termik santral önünde çadır kuran işçileri ziyaret etti.
 
Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en temel sorunlarından birinin taşeronlaşmak olduğunu ifade etti.
 
"PARALEL YAPI İDDİALARI"
 
Programda bir gazetecinin, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının emniyetteki 'paralel yapı' iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturmalar kapsamında emniyet görevlilerinin gözaltına alınmasını nasıl buluyorsunuz" sorusuna Kılıçdaroğlu, şu yanıtı verdi:
 
"Sabaha karşı operasyonlar demokrasilerde olmaz. İnsanları davet edersiniz gelirler, kimsenin de kaçacak hali yoktur. Eğer kaçmalarından şüpheleniyorlarsa ona bir şey diyemeyiz. Ama kimsenin de kaçacak hali yoktur. Şimdi 17 Aralık operasyonunun, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ki 25 Aralıkta var biliyorsunuz iki dosyanın da üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Bu operasyonları yapan yani yolsuzlukları ortaya çıkaran ekipten intikam almak istiyorlar.  Bunların hepsini göreceksiniz yargıda taşlar mutlaka yerine oturacaktır. Haksızlıklar giderilecektir."
 
Kılıçdaroğlu, yaşanan süreçte pek çok insanın bedel ödeyeceğine dikkati çekerek "Balyoz davalarında da böyle oldu, Ergenekon davalarında da böyle oldu. Masum insanlar alındı, gazetelere televizyonlara çıkarıldı. Baştan suçlu oldukları ilan edildi. Ama bugün geldiğimiz noktada haklılıkları ortaya çıktı. Ancak aileler ağır bedelle ödedi, insanlar hayatını kaybetti" diye konuştu.
 
21. yüzyılın Türkiye'sinde bu tür toplu tutuklamaların toplu gözaltına alınmaların doğru olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları belirtti:
 
"Hukukun üstünlüğü dediğimiz bir kavram vardı. İnsanları davet edersiniz, insanlar gider ifade verirler ve gereği neyse onu yerine getirirler. Gerçekten bir suçu varsa kimse niye tutukladın demez. Ama bu tür eylemler yani bundan kastım intikam almak amacıyla yapılan eylemler, devletin gücü kullanılarak  belli bir kesimden ya da polislerden veya yolsuzluğu ortaya çıkaranlardan intikam almak üzere yapılan eylemler bizim kabul edebileceğimiz eylemler değil ve bunları doğru bulmuyoruz.."

ERDOĞAN'IN YAYINLADIĞI VİDEOYA CEVAP 
 
Bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin bugünkü grup konuşmasında kendisinin SSK genel müdürü olduğu dönemle ilgili konuşma yaptığını ve düşüncelerini sorması üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
 
"Ben Başbakana çağrıda bulundum. Üstelik anlayacağı bir dilde çağrıda bulundum. Yani bir Kasımpaşalı'nın dilinden çağrıda bulundum. Erkeksen sadece Sosyal Sigortalar Kurumunu görüşmek üzere senin istediğin haram medyasının herhangi birisinde yan yana gelebiliriz. Bana her türlü soru sorabilir. Arkamdan konuşmasına gerek yok. Sorabilir, benim ne yapıp ne yapmadığımı ben ona anlatabilirim. Ama ben ona bir soru soracağım, tek bir soru o da Kaddafi'den aldığın 250 bin doları ne yaptın. Hayır kurumuna bağışlayacağını söylemişti. Hangi hayır kurumuna bağışladı ben onu öğrenmek istiyorum. Ayrıca Sosyal Güvenlik konusunda istiyorsa yanına akademisyenlerini de alabilir. Kimi isterse oturup konuşabiliriz. Cahilliğini onun yüzüne vuracağım. 76 milyon insan da öğrenecek onun ne kadar cahil olduğunu. Ben kendime güveniyorum ama o kendisine güvenmiyor. Kaçacaktır göreceksiniz."

KADİR GECESİ DUASI VE KADİR NAMAZI KILINIŞI
 
ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan Erdoğan'ı böyle dinlemişler
Başbakan Erdoğan'ı böyle dinlemişler
Kadir Gecesi duası Peygamber efendimizin okuduğu dua
Kadir Gecesi duası Peygamber efendimizin okuduğu dua
Mısır'da diplomatik skandal!
Mısır'da diplomatik skandal!
Salih Mirzabeyoğlu tahliye oldu!
Salih Mirzabeyoğlu tahliye oldu!
Operasyon bu kez Şanlıurfa'ya sıçradı
Operasyon bu kez Şanlıurfa'ya sıçradı
MHP'li Türkkan twitter'dan bombaladı!
MHP'li Türkkan twitter'dan bombaladı!
Ekonomi Bakanlığı teşviki kaldırıyor
Ekonomi Bakanlığı teşviki kaldırıyor
İnce:  İhsanoğlu’na ben de itiraz ettim
İnce: İhsanoğlu’na ben de itiraz ettim
Kadiköy’de  hızlı tren  protestosu
Kadiköy’de hızlı tren protestosu
Arınç:  Başbakanın son konuşması olarak kabul ettik
Arınç: Başbakanın son konuşması olarak kabul ettik