BIST 1.524
DOLAR 7,46
EURO 9,01
ALTIN 437,81
HABER /  2018 GENEL SEÇİMLERİ

Kılıçdaroğlu'ndan 15 vekille ilgili flaş açıklama

İYİ Parti'ye geçen 15 CHP'li milletvekilinin durumuyla ilgili soruya yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "15 vekilimiz isterlerse geri dönecekler" dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'den İYİ Parti'ye geçen 15 milletvekili ile ilgili soru üzerine, "Bu arkadaşlarımız gittiler, görevlerini yapacaklar ve belirli bir süre sonra geri dönecekler. Bizim listelerimizde şu veya bu şekilde yer almak isterlerse yer alabilecekler" dedi.

"GENEL BAŞKAN CUMHURBAŞKANI OLMAMALI": Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına yönelik soruları da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Genel başkanların cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini söylemiştim. Yine aynı noktadayım. Cumhurbaşkanlığı kavramı 80 milyonu kucaklayan bir kavramdır. Bir genel başkanın 80 milyonu kavraması çok zordur. Şahsi düşüncem cumhurbaşkanı bir ülkenin sigortasıdır. Devletin sigortasıdır. Siyasal partiler arasında görüş farklılıkları olabilir. Tartışmalar olabilir. Cumhurbaşkanlığı makamında sorunlara çözüm üretilir. Ama cumhurbaşkanı tarafsız değilse soruna ne kadar tarafsız yaklaşılabilecek? Sadece bugünü değil geleceği düşünüyoruz" diye konuştu.

Konuşmasında bedelli askerlik konusuna da değinen CHP lideri, "Sayın Binali Yıldırım, soru üzerine bedelli askerlikle ilgili 'olumsuz bakmıyoruz' gibi bir cümle kullandı. Başbakan bu, sıradan bir insan değil, kabinenin başında. Ama aynı mensubu olduğu partinin sözcüsü kalktı, 'O Binali Yıldırım'ın kişisel görüşüdür, bizi bağlamaz' dedi. Siz böyle bir komediyi, demokrasisi gelişmiş bir ülkede göremezsiniz." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Jet Sosyete 11. bölüm fragmanı nefesler tutulacak
Yasak yok 1 Mayıs'ı herkes istediği gibi kutlasın...
Çocuklar Duymasın 39. bölüm fragmanı son bölüm ekrana kilitledi
Savaşçı 43. bölüm fragmanı yeni bölümde neler olacak?
Yarın hangi okullara tatil liseler dahil mi 30 Nisan MEB tatil açıklaması
HDP adayını ne zaman açıklayacak net tarih verdi
Başbakan Yıldırım Kılıçdaroğlu'na bu çağrıyı yaptı
LGS örnek sorular MEB-Sayısal bölüm soru-cevapları 2018
2018 oruca hangi gün başlıyoruz-Ramazan'ın ilk sahuru ne zaman?
Levent Gültekin Cumhurbaşkanlığı adaylığından vazgeçti!
Yorumlar 19 yorum