YAZARLAR

Kılıçdaroğlu fetvayı verdi!

Alparslan Kuytul ve Adnan Oktar gibi sahtekarlardan kurtulduğumuza sevinirken, ortaya yeni bir sahte hoca çıktı. 6 ok tarikatının şeyhi Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bahsediyorum.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Alparslan Kuytul ve Adnan Oktar gibi sahtekarlardankurtulduğumuza sevinirken, ortaya yeni bir sahte hoca çıktı. 6ok tarikatının şeyhi Kemal Kılıçdaroğlu'ndanbahsediyorum. 

Dün, seçim konseptine yakışır bir fetva verdi. Fetvası aynenşöyle: 

"Bilinsin ki AK Parti'ye oy veren herkes haramaortaktır!"

Fetvasının gerekçesini, Sayıştay'ın AK Partili belediyeler hakkındahazırladığı "Usulsüzlük veyolsuzluk" raporuna dayandırıyor Şeyh Kemal...

Önce şunu söyleyeyim.

Sayıştay raporlarının Türkiye genelinde oluşturduğu hassasiyetgerçekten memnuniyet verici, buna söyleyecek sözüm yok. AKParti'nin de bu raporlardan yola çıkarak yolsuzluk ya da usulsüzlükyapan herkesin yakasına yapışacağına adımın Süleyman Özışık olduğukadar eminim. 

Bu işin nasıl olacağını da söyleyeyim.

Yolsuzluğa ya da usulsüzlüğe karışanlara, verdikleri zarar kadar"Zimmet" çıkarılır. Bunoktada “Zimmet”in ne anlama geldiğinibilmeyenleriniz olabilir, hemen söyleyeyim. İlgili kurumu kimzarara uğratmışsa, para o kişiden aynen tahsil edilir. 

Yıllardır, hakkında "Zimmet cezası" çıkarılanonlarca, hatta yüzlerce kişi biliyorum. Bu sistem yineuygulanacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Biz Kemal Kılıçdaroğlu'nun fetvasına geri dönelim. 

Zatı muhteremin helali-haramı bu kadar önemsemesi elbette kiCHP adına önemli bir gelişme. Ancak bu fetvayı veren kişininsicilinin temiz olması, günah galerisinin de kabarık olmamasıgerekiyor öyle değil mi?

Yani en azından, SSK'nın başındayken 6 aylık torununu sigortalıyapabilen birinin, helal ve haram kavramını dilinin ucuna almamasıgerekiyor. Yoksa, "Sen Toruna tombalağa sigortayaparken haram helal yok muydu?" diye sorarlaradama...

Hadi fazla geriye gitmeyelim, bu dönemden örneklerle gidelim.

AK Parti'yi yolsuzluk ve usulsüzlük üzerinden eleştiriyorsun.Yahu size verilen bir telefon üzerinden ülkeyi 2 milyon liradolandırdınız be! Bir de elinize devletintamamı verilse ne yapardınız acaba?

Ne yani, CHP'li belediyeler pirupak mı?

Beşiktaş Belediyesi'nde, Ataşehir Belediyesi'nde neler döndüğünü,milyonların nasıl iç edildiğini bilmiyor muyuz? 

Sen, Mustafa Sarıgül'ün yolsuzluk dosyası önünde poz verip, dahasonra yolsuzlukla suçladığın Sarıgül'e partinden İstanbulBüyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösteren değilmisin? 

Haramdan bahsedeceksen, teşkilatından başlayacaksın buişe. Bir oturuşta çeyrek domuz yutan il başkanısende. "İmam her sabah ağzımın içine içine ezanıediyor" diyerek ezanı necasete benzeten partiyöneticisi sende. Sela okuyan, ezan okuyan imamları, müezzinleridöven partililer sende. Dine, Allah'a, peygambere, başörtüsüneher türlü hakareti eden partililer sende. 

Sen kim, helalden haramdan bahsetmek kim mübarek?

Mesele yolsuzluk mu?

Senin Erdoğan'a ödediğin tazminatları hangi belediyen karşılıyordu?Senin kızın değil miydi tek kuruş geliri olmadan rezidans sahibiolan?

Senin milletvekilin değil miydi sudaki kloru nötralizeederek, cildi gençleştiren C vitaminli suya çevirenbanyolu 20 milyonluk rezidans satın alan? 

Sen kim helalden bahsetmek kim?

Terör örgütü PKK ile iş birliği yapmak helal, AK Parti'ye oy vermekharam öyle mi?

Vallahi böyle bir durumda AK Parti'ye oy verenler günahagiriyorsa, o zaman CHP ye oy verenler cehennem biletinidirek uçuşla alıyor demektir. 

Niyesini söyleyeyim mi?

24 Haziran seçimlerinde senin partin olmasa, HDP Meclis'egiremeyecekti. Onlar senin sayende maaş alıyor senin! Seninpartin olmasa, milletin parası bu kravatlı teröristlere maaşolarak verilmeyecekti. 

Haramsa, al sana haram!

Bak açık ve net söylüyorum. 

AK Parti'ye oy vermek haram ise senin partine oy vermek vatana vemillete ihanettir. Sana oy verip vatana ve millete ihanetetmektense, AK Partiye oy verip Allah'ın affını ummak yeğdir.

Bilmem anlıyor musun Şeyh Kemal?

Yorumlar59 yorum