BIST 1.352
DOLAR 8,55
EURO 10,07
ALTIN 495,47
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu: Adalet yürüyüşü'nü bu yüzden yaptık

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında 'adalet yürüyüşü'nü neden gerçekleştirdiğini anlattı.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 249 kişi için yürüdüğünü savunarak, "Bu yürüyüşü FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıksın diye yaptık." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"KİM HABUR'DA ÇADIR MAHKEMELERİ KURUYORSA HEPSİNE LANET OLSUN DİYORUM"

''(Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın şehit edilmesi) Teröre nasıl lanet okumayız? Terörü destekleyenlere nasıl lanet okumayız? O öğretmenin şahsında bütün öğretmenlerin başı sağolsun. Siz bedel ödüyorsunuz, evlatlarımız için. Bu kardeşimiz hepimizin onuru, hepimizin gururudur. Her gün şehitlerimiz geliyor onlara da buradan Allah'tan rahmet diliyoruz. Terörü lanetliyoruz. PKK FETÖ DHKP-C terörünü de lanetliyoruz. Kim yaparsa yapsın. Bu ülkede hiç kimsenin hayatı ucuz değil. Kim teröre destek veriyorsa kim Habur'da çadır mahkemeleri kuruyorsa hepsine lanet olsun diyorum. Kim terör örgütüyle masaya oturuyorsa kim valilere talimat verip bunlar PKK'lı bunlara dokunmayın diyorsa hepsine lanet okuyoruz.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜ BU YÜZDEN YAPTIK

Dünyanın en barışçıl eylemini gerçekleştirmenin huzuru içindeyim. Katılan herkese teşekkür ederim. Bu yürüyüşü bu ülkenin hak arayan huzur arayan bu ülkenin mazlumları içini yaptık.Bu yürüyüşü dosyası kapatılan Muhsin Yazıcıoğlu için yaptık. Bu yürüyüşü emeklilikte yaşa takılanlar için yaptık. Bu yürüyüşü hapisteki milletvekilleri için yaptık. Bu yürüyüşü taşeron işçiler için yaptık. Bu yürüyüşü FETÖ’nün darbe girişimine karşı canını veren 249 şehidimiz ve gaziler için yaptık. Bu yürüyüşü şehitler ve gaziler arasında ayrım yapılmasın. Ayrım yapan vatan hainidir demek için yaptık. Bu yürüyüşü gayri meşru ilan ettiğimiz anayasanın dünyaya tanıtılması için yaptık. Bu yürüyüşü liyakat sistemi tekrar Türkiye’ye gelsin diye yaptık. Bu yürüyüşü soruları çalınan  KPSS ve diğer sınav mağdurları için yaptık. Bu yürüyüşü can ve mal güvenliği olmayan iş dünyası için yaptık. Bu yürüyüşü FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıksın diye yaptık.

Yağmurda güneşte siste yürüdüm. Niçin yürüdüm? Adalet için yürüdüm. Yeryüzüne gönderilen bütün peygamberler adalet için yürümüştür. Biz de onların izinde yürüdük. Ülkeyi yöneten dedi ki “adalet sokakta aranmaz. E sokakta demokrasi aranıyor. Adalet olmazsa devlet mi olur? Neden milyonlar yürüdü meydanlara geldi? Adalete susamış bir toplumun görüntüsüdür o… Bu ülkede adalet var diyemiyorlar.

“KİMSE UNUTMASIN İKİ TANE 15 TEMMUZ VAR”

Geçen hafta 15 temmuzu kutladık. Kimse unutmasın iki tane 15 temmuz var. Bir halkın bir de sarayın 15 Temmuz'u. Halkın 15 Temmuzu'nda aslanlar gibi sokağa çıktılar hayatlarını kaybettiler demokrasiye TBMM’ye milli iradeye sahip çıktılar. Onlar mücadele ettiler. Onların mücadelesi hakkın insanlığın mücadelesidir. Halkın 1”5 temmuzu başımızın üzerine. Bir de sarayın 15 temmuzu var. Halkın 15 temmuzunu fırsat bilip 20 temmuzda sivil darbeyi gerçekleştirenler. Bir sivil darbeyi gerçekleştirenlerdir. İkisini birbirinden ayıracağız. Darbeden sonra hepimizin bir araya geldik parlamentoda bir araya geldik. Hepimiz darbeye karşıydık. Ne oldu Türkiye birden bire gerilim ortamına sürüklendi. Biz hızla normalleşelim Türkiye bu darbe ortamından uzaklaşsın dedik. Ama onlar OHAL ilan etiler. Bir süre FETÖ ile mücadele iktidara muhalif kim varsa onunla mücadeleye dönüştü. Onlar tek adam rejiminden otoriter bir rejimden bahsediyorlar. Şimdi iç tüzük getirmişler, “efendim muhalefet TBMM’de çok konuşuyor. AKP’nin bir siyaset akademisi var. Herkesin dikkatle dinlemesini istiyorum Onuncu dönem ders notlarında şöyle yazıyor:  Ayrıca siyaset sadece demokratik yollardan yapılmaz. Kendi politikalarınızı yürütmenize engel olabilecek muhalefeti fiziken ortadan kaldırmak, hapsetmek, korkutmak, sindirmek de siyasi faaliyetin kapsamı içinde görülebilir.” Şimdi ben bu ülkede cumhuriyetin savcılar nerededir diye sormak istiyorum.

"HAZRET BANA ÖDLEK DİYOR"

“FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıksın” diyorum hazret kızıyor bana ödlek diyor. “Meclisin yetkisi elinden aldınız” diyorum hazret kızıyor bana vandallar diyor. “Adil yargılama yapın diyorum” hazret yine kızıyor nankör diyor. Ben İbrahim’den yanayım o nemruttan yana. Oysa onun çok korktuğunu biliyorum. Ben korkmam verilmeyecek hesabım yok. Ama o korkuyor.

“BUNU YAPAN KİŞİ TBMM BAŞKANI DEĞİL SARAY’IN EMİR KULUDUR”

Öyle korkuyorlar ki şu davetiyeleri bile 3 sefer değiştirdiler. Neden? Ya Kılıçdaroğlu gelip konuşursa bizim tabana anlatırsa diye 3 sefer değiştirdiler. Kim değiştirdi? TBMM başkanı değiştirdi. Bunu yapan kişi TBMM başkanı değil Saray’ın emir kuludur. İradesiz bir meclis başkanı olabilir mi? Emin olun rüzgar gülü bile bu kadar hızlı dönmez.

“ŞİMDİ BEN BU ZATA AÇIKÇA MEYDAN OKUYORUM”

Mecliste konuştum hepsinde şafak attı. Ama şunu diyemiyorlar Kılıçdaroğlu’nun söylediği şu olay yanlış. Bütün konuşmalarını benim üzerime inşa etti. Kılıçdaroğlu şunu yaptı bunu yaptı hesap verecek. İstediğini söyle yolundan dönen namerttir. Şimdi ben bu zata açıkça meydan okuyorum… Cesaretin varsa, korkak değilsen, ödlek değilsen senin havuz medyanda senin istediğin saate gel birlikte 15 temmuzu tartışalım. Sevgili kardeşlim korkak ödlek Vandal değilsen çık karşıma. Cesaretin varsa çıkarsın. Kim doğruları söylüyor söylemiyor millet öğrensin."

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'ye rağmen Türkiye ve Rusya'dan flaş hamle!
ABD'ye rağmen Türkiye ve Rusya'dan flaş hamle!
Engelliler artık denize uzaktan bakmayacak
Engelliler artık denize uzaktan bakmayacak
FETÖ'cü general: Pandoranın kutusu aralandı
FETÖ'cü general: Pandoranın kutusu aralandı
Kemal Kılıçdaroğlu'nun ayakkabılarına talip çıktı
Kemal Kılıçdaroğlu'nun ayakkabılarına talip çıktı
Genç sunucudan kahreden haber
Genç sunucudan kahreden haber
PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak son açıklama
PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak son açıklama
FETÖ'cülere tek tip kıyafet önerisi Bakan Bozdağ'dan flaş açıklama
FETÖ'cülere tek tip kıyafet önerisi Bakan Bozdağ'dan flaş açıklama
Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı! Uyarıyorum...
Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı! Uyarıyorum...
İstanbul Valisi saat verdi! Son dakika açıklama çok önemli
İstanbul Valisi saat verdi! Son dakika açıklama çok önemli
Bakan Arslan'dan İstanbul için son dakika açıklama: Bu afettir
Bakan Arslan'dan İstanbul için son dakika açıklama: Bu afettir