BIST 1.418
DOLAR 8,52
EURO 10,06
ALTIN 480,54
HABER /  GÜNCEL

Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na çağrı! Uyarıyorum...

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz için kontrollü darbe açıklamalarında bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu uyardı. Yıldırım ''FETÖ Kılıçdaroğlu'nun söylemlerinden cesaret alıyor'' dedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

Başbakan Binal Yıldırım Ak Parti grup toplantısında Kılıçdaroğlu'nsun son döbemdeki söylemelrini eleştirdi. Kılıçdaroğlu'na uyarıda bulundan Yıldırım şu açıklamalarda bulundu.

MİLLETİN MÜCADELESİNİ YENİDEN HATIRLADIK

Dünyanın dört bir yanında şehitlerimize dualar edildi. Biz de 15 Temmuz günü bu törenlerin yapıldığı saatlerde ilk olarak İstanbul'da Şehitler Köprüsü'ne yüzbinlerce vatandaşımızla beraber yürüdü. Sadece şehadete gelenler için değil gelmiş geçmiş, vatanın bağımsızlığı, milletin birliği, demokrasimiz için şehit olan bütün vatan evlatları için ellerimiz semaya kalktı.

15 TEMMUZ'U YENİDEN YAŞADIK

O kutlu şehitler vatanını 1 dolara satmaya kalkan FETÖ'cülere karşı koyarken bir an bile tereddüt etmedi. Necip milletimiz şehitlerine sahip çıkarak büyük bir ahde vefa örneği göstermiştir. 15 Temmuz'u adeta yeniden yaşadık, milletin mücadelesini yeniden hatırladık.

ŞEHİTLERİMİZE LAF SÖYLENMESİNE İZİN VERMEYİZ

Yaşananlara kontrollü darbe diyerek kendi kontrolünü başkasına kaptıranlar var. Biz bize  söylenenlere bir yere kadar müsamaha gösteririz ancak şehitlerimize laf söylenmesine asla izin vermeyiz. Bunu yapanlar millete karşı en büyük ayıbı işliyor. Kılıçdaroğlu'nun milletimize, gazilerimize, şehit ailelerine özür borcu var.

KILIÇDAROĞLU'NUN MİLLETE ÖZÜR BORCU VAR

15 Temmuz'u anlayamayan, milletimizin şanlı direnişine leke sürmeye çalışanların olduğunu görüyoruz. Kendi korkularını saklayıp milletin cesaretini görmezden gelenler var. Yaşananlara kontrollü darbe diyerek kendi kontrolünü başkasına kaptıranlar var. Biz bize  söylenenlere bir yere kadar müsamaha gösteririz ancak şehitlerimize laf söylenmesine asla izin vermeyiz. Bunu yapanlar millete karşı en büyük ayıbı işliyor. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere bunların milletimize, gazilerimize, şehit ailelerine özür borcu var.

KILIÇDAROĞLU'NU BURADAN UYARIYORUM...

Lafı evirip çevirmeye gerek yok. Türkiye'yi işgal etmek isteyen FETÖ terör örgütü Kılıçdaroğlu'nun son dönemdeki eylem ve söylemlerinden cesaret alıyor. Ana muhalefet partisi başkanı yol yorgunu. Bazı şeylerin farkında olmayabilir. Sağolsun beni referandum sürecince beni çok düşündü. Şimdi ben onu uyarıyorum: kontrollü ruha girme. Kontrollü ruhlara karşı  dikkatli ol.... Bunların kontrollerine girme. FETO'nun yüzünde güller açtıracak açıklamayı yapan Kılıçdaroğlu bir yandan da sırtını PKK'ya dayayanların da yüzünü güldürüyor.

CHP GİZLİ HAYRANLIK DUYUYOR

Pensilvanya'ya tutsak olanlara yüz vermek şehitlerimizin ruhunu incitmektir. Siyasi ikbal uğruna milletin karşısına oluşan şer ittifakıyla oy ve iktidar hesabı yapmak siyasetten düşülebilecek en büyük noktadır. Ana muhalefet partisi böyle giderse sözde adalet mitinglerini övmek için gizli gizli hayranlık duydukları AK Parti mitinglerinin fotoğraflarını kendilerine aitmiş gibi devam edecekler.

BU BORCUN ÖDENMESİ MECBURİYET

Türkiye'de 15 Temmuz'u referans almadan yapılacak her siyasi değerlendirme yok hükmündedir. Devlet ve siyaset sivil toplum bu yıl dönümü vesilesi ile yeniden düşünme imkanı bulacak. 15 Temmuz bir anlamda devletin topluma borçlandığı tarihi bir dönemdir. Bu borcun ödenmesi bir mecburiyet oldu.

OHAL İNCELEME KOMİSYONU ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Bugüne kadar 168 bin 977 şüpheli hakkında işlem yapıldı. 33 bin 180'i kamu görevinden uzaklaştırıldı. 111 bin 240'ı ihraç edildi. Diğerleri de yapılan incelemelerden sonra görevine iade edildi. Aralarında mükerrrer olanlarla birlikte 300 bin itiraz başvurusu alındı. Bunların hepsi tek tek inceleniyor. Başvuruların çok yönlü ve detaylı incelemek amacıyla OHAL İnceleme Komisyonu'nu KHK ile kurduk ve dün itibarıyla çalışmaya başladı. AHİM'de yapılan başvuruları bu komisyonu yeni bir iç hukuk yolu olarak gösterip ve bunu işaret ederek bu müracaatları reddetti. Ülkemiz aleyhine 24 bin başvuru varken bu başvuru sayısı 12 bine inmiştir. Önümüzdeki günlerde bunun tamamı reddedilecek ve başvurular İtirazları İnceleme Komisyonu'nda ele alınacaktır.Toplam başvuruların 120 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz.

KURUNUN YANINDA YAŞ YANMAYACAK

Kurunun yanında yaş yanmayacak. Bu komisyonun en önemli özelliği incelemelerden sonra eğer göreve iade yönünde bir karar çıkarsa ilgili kurum 15 gün içerisinde o kişiyi tekrar görevine başlatılacak. Yapılan memuriyette çıkarma işlemi doğru olarak teyid edilirse o zaman da muhatabın yargıya gitme yolu açılmış olacak. Ondan sonrası yargının işidir. Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde insanlar hukukun öngördüğü kurallar çerçevesinde haklarını ararlar ve yargılama gerçekleştirir. Hiçbir devlet kendisine sadakat göstermeyen memurlarla çalışmaz. Bile bile içeriden senin sırtına hançer saplayacak insanlar varken nasıl yöneteceksiniz ülkeyi? Tabii ki bu temizlik yapılacak. Sonuna kadar yapılacak. Hiçbir mikrop kalmayacak şekilde bu temizliği yapacağız. Zalimle mazlumu da aynı kefeye koymayacağız.

KİMSENİN GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMAYIZ

Yüce Meclis'e OHAL'in 3 ay uzatılması için müracaatımızı yaptık. Meclis genel kurulumuz bu konuyu görüştü ve AK Parti ile MHP'li milletvekillerinin desteğiyle OHAL 3 ay daha uzamış oldu. OHAL vatandaşa değil devlete, idareye ilan edildi. İsteyen mitingini, yürüyüşünü yapıyor. Herkesin işi gücü yerinde. Vatandaşlarımızın hayatı huzur ve güven içerisinde devam ediyor. OHAL'i bahane ederek Türkiye'nin büyümesi, gelişmesi, ilerlemesinin önüne taş koyan hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayız.

RUM TARAFINA KIBRIS TEPKİSİ

Herkes yerini bilsin. Devletimiz ve hükümetimiz şehitlerimizin ve bu aziz milletin hakkını terör örgütlerine ve onların yan sanayi siyasetçilerine yedirmez. Hükümetimiz milletimizin huzur ve güvenliğini sürdürmek için kararlı tutumunu sürdürüyor. Türkiye'nin sabrını zorlayan uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayan gelişmeleri de yakından izliyoruz. Bizim hükümet olarak çözüm parolasıyla gittiğimiz İsviçre'deki Kıbrıs görüşmeleri ne yazık ki Rum tarafının uzlaşmaz ve çıkar gözeten tavrı yüzünden çıkmaza girdi. Biz Kıbrıs'ta müzakere yaparken Rum kesimi Akdeniz'de sondaj yapmak amaçlı bölgeye gemi göndermesi çözümü dinamitleyen bir girişim olmuştur. Bu Rumların çözüm konusundaki samimiyetsiz yaklaşımları bir kez daha ortaya koymaktadır.

AB'YE REST: TÜRKİYE'YE ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERENLER...

Hükümetimiz uluslararası hukuktan doğan haklarını sonuna kadar kullanacaktır. Kafa karışıklığı oluşturan, Türkiye'ye aba altından sopa gösteren AB, Türkiye'ye AB kapısının kapanacağı gibi bir tehditte bulunanlar bilsin: AB'nin Türkiye'ye ihtiyacı, Türkiye'nin AB'ye ihtiyacından daha fazladır.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Valisi saat verdi! Son dakika açıklama çok önemli
İstanbul Valisi saat verdi! Son dakika açıklama çok önemli
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Bakan Arslan'dan İstanbul için son dakika açıklama: Bu afettir
Bakan Arslan'dan İstanbul için son dakika açıklama: Bu afettir
Gustav Meyrink'in fantastik eseri "Golem" raflardaki yerini aldı!
Gustav Meyrink'in fantastik eseri "Golem" raflardaki yerini aldı!
Açık havada Fransız film gösterimleri başlıyor!
Açık havada Fransız film gösterimleri başlıyor!
En itibarlı liste! Acun Koç'u Gözde Akpınar Sabancı'yı geçti
En itibarlı liste! Acun Koç'u Gözde Akpınar Sabancı'yı geçti
En son 32 yıl önce olmuştu İstanbul sular altında
En son 32 yıl önce olmuştu İstanbul sular altında
Milli Eğitim'de büyük değişim! işte yeni müfredat
Milli Eğitim'de büyük değişim! işte yeni müfredat
 İçişleri Bakanı Soylu 18 yaşındaki genci affetti
İçişleri Bakanı Soylu 18 yaşındaki genci affetti
İstanbul'da durum fena İBB'den flaş açıklamalar seferler iptal
İstanbul'da durum fena İBB'den flaş açıklamalar seferler iptal