HABER /  GÜNCEL

Kendisine kurşun atanı tek şartla affedecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , 2016'da katıldığı bir cenazede kendisine kurşun fırlatan İrfan Cengiz adlı kişiyi tek şartla affetti. Kılıçdaroğlu, şikayetini geri çekmesi için Cengiz'in Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne (ÇYDD) 5 kız öğrencinin bir yıllık eğitim bursu tutarında bağış yapması şartını öne sürdü.

Kılıçdaroğlu, 8 Haziran 2016'da İstanbul'da bulunan Fatih Camii'de polis memurları Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü'nün cenaze törenlerine katıldı. Tören sırasında CHP'nin gönderdiği çelenk bir grup tarafından parçalandı. Cenaze namazının kılınmasının ardından İrfan Cengiz adlı kişi, ön saflarda bulunan Kılıçdaroğlu'na doğru elinde bulunan mermiyi fırlattı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine soruşturma yapan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, şüpheliler arasında herhangi bir irtibat bulunmadığını, eylemin arkasında yasadışı örgütler ve oluşumların bulunmadığını bildirdi. Bunun üzerine Terör Savcılığı, olayın "basit tehdit" kapsamında kaldığını belirterek, dosyayı Uzlaştırma Bürosu'na gönderdi.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre savcılık, taraflara uzlaşıp uzlaşmayacaklarını sordu. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, konuyu CHP liderine taşıdı.

5 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS ŞARTI

Kılıçdaroğlu, şüphelinin 5 üniversite öğrencisinin bir yıllık burs ücretini ÇYDD'ye yatırılması halinde uzlaşmayı kabul edeceğini ve şikayetini geri çekeceğini söyledi.

11 BİN TL YATIRDI

Şüpheli Cengiz, bu teklifi kabul ederek ÇYDD'nin hesabına 11 bin TL bağış yaptı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, bunun üzerine uzlaşma kararını savcılığa bildirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
İkramiye ne zaman yatacak SSK-Bağkur-Emekli sandığı ödemesi
Saldırı hazırlığı yapan teröristler öldürüldü
Ece Seçkin dibine dibine klibi olay oldu şarkı sözleri dinle
Fırat Kalkanı bölgesinde Türk lirasına destek
Türk turizmi kime emanet! Osman Diyadin röportajı
Acun Ilıcalı eşleri kaç kere evlendi ilk eşine bakın kim
Yorumlar 2 yorum