BIST 10.662
DOLAR 33,00
EURO 35,45
ALTIN 2.475,30
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kemal Kılıçdaroğlu'dan Muharrem İnce itirafı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri öncesi NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. CHP lideri Muharrem İnce'nin adaylığı konusunda da çarpıcı bir iddiada bulundu.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerinin ikinci tura kalacağını düşündüğünü; ancak sahada Muharrem İnce'ye olan ilginin seçimlerin ilk turda sonuçlanacağını gösterdiğini ileri sürdü. Kılıçdaroğlu, seçimi kazanmaları halinde de bakanlar kurulunun tamamen İnce tarafından belirleneceğini kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri öncesi NTV canlı yayınında soruları cevapladı. Muharrem İnce'nin toplumun her kesimini kucakladığını söyleyerek, adaylık sürecini de başarıyla yerine getirdiğini ifade etti. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"Allahın izniyle Cumhurbaşkanlığını alacağız, parlamentoda da çoğunluğu sağlayacağız. Millet İttifakı bizim demokrasi tarihimizde atılmış en önemli ittifaklardan birisidir. Türkiye’nin geleceği esas alınarak, demokrasi esas alınarak ve bu millet için çalışmak ve bir araya gelmek için güç birliği yapıldı. Bunun sonucu hep birlikte alacağız. Bu ülkeye gerçek anlamda bir demokrasiyi getireceğiz. Bildirgemizin açıklandığı gün söylemiştim, biz ayrıca bütün etkenlerden arınmış herkeisn bağımsız iradesiyle bir araya geldiği bir sivil anayasa yapacağız.

"İKİNCİ TURA KALDIĞI TAKDİRDE ALACAKTIR"

Böylece bu ülkeye demokrasi, özgürlükle rnaısl gelirmiş, sosyal devlet nasıl olurmuş, insanın yoksulluğu nasıl sömürülemezmiş, insana nasıl değer verilirmiş, işi, aşı nasıl vereceğiz, geleceğin Türkiye’sii nasıl inşa edeceğiz inşallah 25 Haziran’da Türkiye bunların tamamını daha geniş ve yetkili olarak anlatacağız bütün Türkiye’ye ve dünyaya. Cumhurbaşkanlığında birinci turda Muharrem beyin alacağını düşünüyorum. Ben ikinci tur için diye düşünüyordum ama sahada gördüğü ilgi, vatandaşla arasında kurduğu diyalog, sevevenlliği giderek artıyor, toplumun gözünde güven veren imaj çiziyor dolayısıyla ikinci tura kalsa dahi alacaktır.

MUHARREM İNCE CHP'DEN FAZLA OY ALIRSA CHP'DE NELER OLUR?

Yorumlar yapılabilir. Muharrem Bey'i önce bir cumhurbaşkanı yapalım. Muharrem Bey keşke daha fazla oy alsa. Muharrem Bey başarılı bir süreç izliyor. Diğer partilere oy veren vatandaşların oyunu da alıyor. Sadece CHP'den oy alsa seçilemez zaten. Muharrem Bey hiçbir ayrım yapmadı. Herkesi kucaklıyor. Dolayısıyla her kesimin Muharrem Bey'e oy vermesini istiyoruz zaten.

"İLK İŞ OHAL KALKACAK"

Muharrem Bey seçilince ilk işi OHAL'i kaldıracak. Bir şöforün oğlu gelip Cumhurbaşkanlığı makamına oturacaktır.

"BAKANLAR KURULU LİSTESİNİ SEÇİLİRSE MUHARREM BEY BELİRLEYECEK"

Bakanlar Kurulu listesini kim belirleyecek, tabii ki Muharrem Bey seçilince o belirleyecek. Parlamento'da bir kan değişimi her zaman gerekiyor. Havuz medyası "CHP'de tasfiye" diye başlık atıyor, iktidar partisinde milletvekilleri listelere giremeyince "AK Parti'de değişim" oluyor.

Muharrem Bey ile hiçbir sıkıntı yaşamadık. Listeyi başkan yardımcılarıyla birlikte yaptık. Tepkiyi anlıyorum ama artık geride kalmalı.

"O BELGELER HER YERDE VARDI"

Eren Erdem Bey ile görüştüm. MİT TIR'ları ile parti sözcümüz basın toplantısı yapmıştı. Elindeki belgeleri milletvekillerine ve basın mensuplarına dağıttı. Eren Erdem oradan aldım diyor, basın toplantısından aldı, doğru. O belgeler her yerde vardı. 17 internet sitesinde görüntüler yayınlandı. Sitelerden kaldırılmasıyla ilgili savcılığın yazısı var. 17 internet sitesinde yayınlanan şeyi bir iktidar partisi görmüyorsa kördür. Bu da devlet sırrı oluyor, böyle devlet sırrı olur mu . Herkes biliyor, bu nasıl devlet sırrıdır. Bunu Eren Erdem'e yurtdışı yasağı konulması ayıptır.

"TÜRK LİRASI FRENİ PATLAMIŞ KAMYON GİBİ GİDİYOR"

Dolar yerinde duruyor, Türk Lirası değer kaybediyor. Türk lirası durmadan değer kaybettiği için freni patlamış kamyon gibi gidiyor. Dolarda spekülasyon yapan varsa devlet yapanı bulmalı. Türkiye şu anda yönetilmiyor. Dış güçler değil Türkiye'nin yönetilmemesi sorun."