BIST 1.471
DOLAR 7,42
EURO 8,97
ALTIN 412,30
HABER /  POLİTİKA

Kemal Kılıçdaroğlu için şok sözler: 'Cinnet geçiriyor'

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Bursa'da katıldığı bir etkinlikte konuştu. Çavuşoğlu, “Kılıçdaroğlu 12 yıldır seçim kazanamıyor diye cinnet geçiriyor. Siyaseti, rekabeti, ülke düşmanlığına çevirmeyi bu millet asla ama asla affetmez” dedi.

Abone ol

BURSA'da katıldığı bir etkinlikte konuşan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Kılıçdaroğlu'nun 12 yıldır seçim kazanamadığını söyleyen Çavuşoğlu, CHP liderinin bu nedenle cinnet geçirdiğini iddia etti.

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, dün Bursa’nın Keles ilçesinde 51. Geleneksel Keles Kocayayla Şenlikleri’ne katıldı. Yöresel sanatçıların konserleri ve halk oyunları gösterileriyle başlayan şenliklerde konuşan Çavuşoğlu, Keles'te ve 51. Kocayayla şenliklerinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

"TÜRKİYE BÜYÜDÜ VE DAHA DA BÜYÜYECEK"

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ana muhalefet partisi görevini yerine getiremediğini belirten Çavuşoğlu, “Türkiye gelişti, büyüdü ve daha da büyüyecek. Artık, ayaklarımıza vurulmak istenen prangaları  kırıp atıyoruz. Hedef 2023 dedik, 2053 dedik ve 2071 dedik. Ancak Türkiye büyürken, bazı ülkelerin, farklı emelleri sebebiyle hak edilmeyen saldırılara uğruyoruz. Dost bildiğimiz ülkeler, yaptığı açıklamalar ile bizi hayal kırıklığına uğratıyor ama biliyoruz ki bu olumsuz açıklamalar ve tavırlar, Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsız oldukları için yapılıyor. Ancak biz bu kutlu yürüyüşümüzden, davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Herhangi bir olumsuzlukta, siyaset, medya, politika gibi alanlarda aynı noktada buluşmak gerek, kalkınmak gerek ama maalesef görüyoruz ki bu bugün böyle değil" dedi.

"KILIÇDAROĞLU CİNNET GEÇİRİYOR"

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Ana muhalefet partisi CHP’nin genel başkanı Kılıçdaroğlu, 12 yıldır seçim kazanamıyor diye cinnet geçiriyor. Siyaseti, rekabeti, ülke düşmanlığına çevirmeyi bu millet asla ama asla affetmez. Ana muhalefet, mevcut iktidarın yapamadığı, gerçekleştiremediği konularda alternatif üretmesi gerekir. Ancak Kılıçdaroğlu'nun bu millete güvencesi olmadığı gibi saygısı da yok. Almanya'da bir dergiye 'Türkiye'de can ve mal güvenliği yok' diyecek bir anlayış ile karşı karşıyayız. Bu Türkiye'nin bağrına hançer basmaktır. Eminim ki bu aymazlıktan milletimiz de üzüntü duyuyor. Siyaseti, rekabet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığına getirmeniz düştüğünüz en dip noktadır. Bir kaç gün önce İngiliz Bakan, Türkiye'ye geldiğinde, Kılıçdaroğlu onunla görüştü. Her yerde, her platformda Türkiye'yi şikayet etmeyi alışkanlık haline getirmiş. Türkiye'nin Avrupa Birliği standartlarından uzaklaştığını söyleyerek şikayet etmiş. Biz bunlarla yılmayacağız. Ne olursa olsun, Türkiye'de, Bursa'da, Keles'te birlik ve beraberliğimizi koruyarak ümit etiğimiz yerlere geleceğiz” dedi.

Program halk oyunları ve çeşitli etkinliklerle devam etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Savaş gemisinin enkazı 72 yıl sonra bulundu!
Takı kavgasında 1 kişi bıçaklandı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek imzaladı
Çanakkale'de uçak kazası: Yürekler ağza geldi!
AK Partili Şahin'den CHP'ye terör suçlaması
Karşısında görünce Erdoğan'ın gözleri doldu
Fransa'da terör alarmı: Tren garı boşaltıldı!
Mark Zuckerberg babalık iznine çıktı
İzmir'deki motosikletli tacizde flaş gelişme
Kraliçe 2. Elizabeth tahtı bırakmamaya kararlı
Yorumlar 11 yorum