BIST 1.441
DOLAR 8,42
EURO 10,17
ALTIN 491,48
POLİTİKA

KDV müjdesi küçük esnafa iyi haberi Binali Yıldırım verdi

Başbakan Yıldırım AK Parti Grup Toplantısı'nda KDV reform paketinin ayrıntılarını açıkladı. Buna göre vatandaşın maliyede biriken KDV'leri iade edilecek.KDV alacağını ödemezse, 3 aydan sonra faiz işleyecek.

Başbakan Binali Yıldırım partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada KDV düzenlemesiyle ilgili müjdeyi paylaştı. Başbakan Yıldırım, Mecliste geçen hafta komisyonda görüşülen "torba tasarının" TBMM Genel Kuruluna geleceğini söyledi.

Ayrıca bugün itibarıyla da 50 yıllık bir reformu hayata geçirecek katma değer vergisi ve bazı kanunlarda düzenleme yapan tasarıyı TBMM'ye göndereceklerini bildiren Yıldırım, "Bu son 33 yılda uygulanan kanunda, reform niteliğinde değişiklik yapıyor. Meclise sunacağımız bu tasarıda, 100'e yakın madde var. Birkaç tanesine değinmek istiyorum. Bu tasarı, yasalaştığı takdirde vatandaşın maliyede biriken KDV'leri artık iade edilecek. Vatandaşın devletten KDV alacağı kalmayacak. Bir takvime göre bunlar ödenecek. Eğer KDV iadesini ödemezse 3 aydan sonra faiz işleyecek. Dolayısıyla vatandaşın mağduriyeti giderilmiş olacak." diye konuştu.

HASILAT ESASLI VERGİLEME SİSTEMİ: Yıldırım, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, küçük esnafa KDV konusunda iki önemli kolaylık getireceklerini söyledi.

Hasılat esaslı vergileme sistemine geçileceğini ifade eden Yıldırım, esnafın artık satış hasılatı üzerinden makul bir KDV hesaplayacağını, bunun dışındaki teferruatlarla uğraşmayacağını dile getirdi. 

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Başbakan Yıldırım'dan CHP'nin iddiasına belgeli cevap
Genelkurmay Başkanı Akar'dan Hatay'da denetleme
Salih Müslim mahkemeye böyle çıkarıldı! İlk görüntüler
85'lik dedenin çılgın kar keyfi!
Çocuğun motosikletten sarkıtılarak götürülmesi pes dedirtti
Mehmetçik öğrencilere böyle seslendi
Partilerin gizli ittifak toplantısını ifşa eden CHP'li
Yanlışlıkla şehir merkezine inen geyik nehre atladı
Böyle komedi görülmedi! Şaka olsun diye asansörde idrarını yaptı
Aynadaki görüntüsüne atarlanan alkollü adam
Yorumlar