BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
GÜNCEL

Genelkurmay Başkanı Akar'dan Hatay'da denetleme

Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte Hatay'daki çeşitli karakol ve birliklerde denetlemelerde bulundu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile birlikte Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Hatay'da çeşitli karakol ve birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay'da bulunan Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli çeşitli karakol, birlik, ordu ve tugay komuta yerleri ile TSK Sağlık Komutanlığı Seyyar İlk Yardım Hastanesinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Komuta yerlerinde birlik komutanları ve personelle bir araya gelen Orgeneral Akar, başarıyla sürdürülen "Zeytin Dalı Harekatı" hakkında bilgi ve brifing aldı, harekata ilişkin çeşitli konularda emir ve direktifler verdi.

Orgeneral Akar, denetlemeler sırasında, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, ülkenin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamak maksadıyla karada, denizde ve havada, vatanın her köşesinde, mücadelenin dün olduğu gibi bugün de azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünü belirtti.

Bu anlayışla tüm personelin, silah, araç ve gereçlerin en etkin şekilde kullanılması için azami gayret gösterildiğini ifade eden Akar, Zeytin Dalı Harekatı ile sadece PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütünün değil aynı zamanda DEAŞ terör örgütünün de etkisiz hale getirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İttifak eleştirilerine yanıt: Biz cumhur dedik siz cümbüş deyin
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Salih Müslim mahkemeye böyle çıkarıldı! İlk görüntüler
İmam hatip lisesi yurdunda korkunç olay
Çocuğun motosikletten sarkıtılarak götürülmesi pes dedirtti
Partilerin gizli ittifak toplantısını ifşa eden CHP'li
Yanlışlıkla şehir merkezine inen geyik nehre atladı
Böyle komedi görülmedi! Şaka olsun diye asansörde idrarını yaptı
Aynadaki görüntüsüne atarlanan alkollü adam
Çukur'da RTÜK'e olay gönderme: Şimdi seni burada öperdim ama...
Yorumlar