HABER /  GÜNCEL

Kayıp kedi 17 yıl sonra geri döndü!

HOLLANDA'nın Almere kentinde 17 yıl önce kaybolan "Lolipop" adlı kedi, yıllar sonra evine geri döndü. Evinden 24 kilometre uzaktaki bir kasabada bulunan kayıp kedinin sahipleri, beklenmedik buluşma nedeniyle hem şaşırdı hem de mutlu oldu.

BBC'de yer alan habere göre Almere kentinde yaşayan Eric de Hont'un kedisi, 1 yaşındayken evden ayrılmış. Bir süre kediyi arayan sahibi, sonuç alamayınca umudu kesmiş. Zamanla yeni kediler sahiplenen de Hont, kayıp kediyi tamamen unutmuş. Ancak hafta sonu hayvan ambulansından gelen bir telefon nedeniyle büyük bir şaşkınlık yaşamış. Ambulans görevlisinin, "Lolipop'un sahibi siz misiniz? Onu bulduk" demesine önce anlam verememiş. Ancak kapıya gelen ambulansadaki de kediyi görünce, hiç şüphesi kalmamış. Bulunan kedinin, yavruyken alıp, biberonla beslediği Lolipop olduğuna inanmış.

Görevliler, kayıp kediyi 24 kilometre uzaklıktaki Wees kasabasında bulmuş. Üzerinde takılı olan çip sayesinde sahibi ve adresi tespit edilmiş.

EVİN BANYOSUNDA KARANTİNADA
Eric de Hont'a göre, muhtemelen birileri kediye baktı. Ancak hiç veterinere götürmedi. Çünkü veterinere gitmesi halinde, çipteki bilgilerden kendisine ulaşılması gerektiğini belirtiyor.

Yerel medyaya konuşan Eric de Hont, Lolipop'un ilk yılında da zaman zaman evden kaçtığını ancak hiç bu kadar uzun dışarda kalmadığını söylüyor. Kayıp kedi, şu anda sahibinin evinin banyosunda karantinada.

De Hont'a göre, üzerindeki pirelerden kurtulması ve evdeki diğer kedilere alışabilmesi için, Lolipop'un bir süre daha banyoda kalması gerekiyor.

ÖNCEKİ HABERLER
MHP, Meral Akşener'e dava açıyor! Sebebine bakın...
2018 AÖL sonuçları açıklanma tarihi MEB sınav takvimi
Müthiş Adil Öksüz detayı! 50 katta toplantı...
Yeni kabine açıklanıyor yeni bakanlar kim oldu? Saat 21.00'da...
Yeni kabine listesi kimler var yeni bakanların isimleri-kim
Veysel İpekçi istifa etti Güngören Belediye'sinde tuvalet cezası verdi
Yorumlar 3 yorum