BIST 1.433
DOLAR 8,28
EURO 10,01
ALTIN 485,28
HABER /  GÜNCEL

Kaşıkçı'nın nişanlısına bir şey olursa haber ver dediği AK Partili isim

Dünya Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına kilitlendi. Cemal Kaşıkçı'nın son sözleri ortaya çıktı. Gazetecinin bir cinayete kurban gidip gitmediği hala esrarını korurken Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz aralarında geçen son konuşmayı anlattı. Cengiz, Kaşıkçı'nın kendisine 'başıma bir şey gelirse AK Partili Yasin Aktay'ı ara' dediğini aktardı.

Abone ol

Cengiz, “Tabi ki bir tedirginliği vardı ama böyle bir şey olacağını asla tahmin etmiyordu” diye konuştu. Cengiz, "Ben gayriihtiyari ya da olağan dışı bir gelişme olması halinde nasıl davranmam gerektiğini sorduğumda böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum pek ihtimal de vermiyorum demişti” dedi.

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na 2 Ekim'de giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz konuştu. Kaşıkçı'nın kaybolduğu gün yaşananları anlatan Cengiz, “Tabi ki bir tedirginliği vardı ama kendisi de böyle bir şey olacağını asla tahmin etmiyordu” ifadelerini kullandı. Türk hükümetine güvendiğini söyleyen Cengiz, bu yaşananların siyasi kriz olmasının dışında insani kriz yönünün de olduğunu vurguladı.

TÜRK HÜKÜMETİNE GÜVENİYORUM: “Hükümete güveniyorum. Türk hükümetine güveniyorum. Diplomasi diliyle konuşma devam ediyor. Gerçekten bu konularla ilgili beyanı nasıl vermek lazım onu da çok bilmiyorum. Çünkü siyasi kriz olmasının dışında bir insani kriz yönü de var. Cemal beyin siyasi kişiliğinin duruşunun sebep olduğu bu siyasi krizden önce insani bir kriz. Çünkü evlilik işlemlerini tamamlamak için Türkiye'ye gelmişti kendisi ve konsolosluğa gidip bu kağıdı alma sebebi de buydu. Ama yaşananları biliyorsunuz o gün bugündür kendisinden haber alamıyoruz.”

ÇOK TEDİRGİNİZ: Bu olayın Türkiye'de yaşanmasının durumu çok daha hassas hala getirdiğini söyleyen Cengiz, “Çok tedirginiz hepimiz her gün yeni bir haberle ulaşma umuduyla uyanıyoruz. Ben özellikle çünkü kendisinin en son dakikaya kadar yanında olan kişiydim. Ayrıca Türkiye'de olması da olayı çok daha hassas hale getiriyor” ifadelerini kullandı.

Cengiz, “Burada çok fazla bunu dile getirmek doğru değil ama Yasin beyle (Yasin Aktay) yakın dostlardı, eski bir arkadaşıydı kendisinin. Yasin beyi aramamı söyledi. Bunu bir direktif şeklinde değil ama haberdar etme mahiyetinde. Tabi ki bir çekincesi vardı çünkü duruşu gereği, ülkesi tarafından aranmıyordu fakat açıklamaları bir rahatsızlık unsuruydu” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır okunacak duaları hangisi
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Emeklilikte yaşa takılanları erken emekli edecek önemli gelişme
Cuma günü hangi saatte dualar kabul olur saati kaç?
Adana hava durumu saatlik son tahmin güncel veri
Lisedeki erkek arkadaşından hamile kalan kız kan dondurdu
Ali Koç, Volkan Demirel tartışmasının detayları ortaya çıktı
Kayseri'de yakalanmışlardı! 2 eşli teröristte flaş gelişme
Süleyman Özışık Küçükçekmecelilerle buluştu
Polonya'nın yeni Lewandowski'si Piatek
Yorumlar 4 yorum