HABER /  DÜNYA

Kanserim diye karısıyla kayınvalidesini dolandırdı parayla bakın ne yaptı

İngiltere'nin Leicester şehrinde yaşayan bir adam lenf kanseri olduğunu söyleyerek karısı ve kayınvalidesinden tedavi için 2 bin sterlin para aldı. Aldığı parayla ABD'de tatil yapan adam dolandırıcılıktan altı ay hapis cezasına çarptırıldı.

Hapis cezası ertelenen 35 yaşındaki David Carroll'ın iki yıl süreyle kamu hizmetinden men edildiği ve 2 bin sterlin tazminat ödeyeceği belirtildi.

Mahkeme kayıtlarına göre Carroll, 2006'da tanıştığı karısı Lucy Witchard'a 2011'de evlenmeden önce kanser olduğunu söyledi.

Carroll, 2015'te hastalığının ilerlediğii ve 5-10 ay ömrünün kaldığını söyleyerek MS hastası olan ve yürüyemeyen kayınvalidesinden ABD'de tedavi görmek için para aldı. Leicester'deki ragbi kulübü arkadaşları da yardım kampanyaları düzenleyerek Carroll için para topladı. Ancak Carroll'un bu parayla ABD'de tatil yaptığı ortaya çıkınca çift boşandı.ARKADAŞINI DOKTOR OLARAK TANITTI: Carroll'un karısını kanser olduğuna ikna etmek için bir arkadaşını doktor olarak tanıttığı belirtiliyor.

Şimdi başka bir adamla evli olan Lucy Witchard, BBC'ye, Carroll'un "yıllarını çaldığını" ve kendisi ve annesinin duygularını istismar ettiğini söyledi.

Mahkeme Carroll'un bir yıl süreyle eski karısı ve kayınvalidesi'yle irtibata geçmesini yasakladı.

ÖNCEKİ HABERLER
HDP Eş Genel Başkan Temelli: İmralı'ya selam olsun
Erdoğan açık yüreklilikle söyledi: Biz de geç kaldık
Yılmaz Özdil: Abdülhamid Atatürk'e dua etti!
Ağrı'da mayın patladı: 1 asker yaralı
Trump'tan flaş Cemal Kaşıkçı açıklaması! Hemen gönderiyorum...
Hacamat takvimi Ocak ayı 2020 hangi günler hacamat yaptırılır?
Yorumlar 1 yorum