BIST 4.967
DOLAR 18,62
EURO 19,34
ALTIN 1.052,94
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kandil'in görüşmediği CHP'li aday adayı

Yerel seçimler öncesinde ittifak arayışları sınır dışına da taşındı. Kamuoyunda tanınan CHP'li aday adayı KCK'dan destek istedi.

Abone ol

İstanbul’un eski bir CHP’li ilçe belediye başkanı destek arayışı için Kandil’de KCK Yürütme Konsey Başkanı Cemil Bayık ile bir araya gelmek istedi. Ancak Bayık kabul etmedi. CHP’li eski belediye başkanının bu girişimi hafta sonu Diyarbakır’a gelen KDP yöneticileri tarafından da doğrulandı.

DAHA ÖNCE İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMIŞ

CHP’nin, kamuoyu tarafından tanınan, İstanbul’un bir ilçesinde eskiden belediye başkanlığı yapmış bir ismin Kandil’e giderek görüşmek istediği bilgisi kulislerde şok etkisi yarattı.

KENDİSİNE VE BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞI İÇİN BAŞKA BİR İSME DESTEK İSTEMİŞ

Radikal sinden Rıfat Başaran'ın haberine göre, eski belediye başkanı, KCK yöneticileriyle görüşmek için Erbil’e gitti. Örgütün temsilciliğini yürüten isimlerle irtibat kuran CHP’li talebini iletti. Görüşme gerekçesi de eskiden görev yaptığı ilçe belediye başkanlığı için kendisine ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için de bir başka isme destek istemek.

KCK yönetimi talebi şaşkınlıkla karşılarken, Bayık’ın bunu reddettiği öğrenildi. Bu girişim KDP yetkilileri tarafından doğrulandı. Girişim hakkında yapılan görüşmelerde hükümet yetkililerine de bilgi verilmiş olabileceği konuşuluyor.