HABER /  MEDYA

Kanal D'de Beyaz Show final mi yaptı neden bitti bir dönem kapandı

Kanal D ekranların bir klasik haline gelen Beyaz Show bitti mi bu iddia şok etkisi yarattı. Uzun süredir biteceği iddia edilen, sunuculuğunu Beyazıt Öztürk'ün üstlendiği Beyaz Show bitti mi neden bitti? İşte detaylar.

1996 yılından bu yana Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkan Beyaz Show, özellikle son dönemlerde adeta can çekişiyordu. Eski keyfi vermeyen Beyaz Show'un final yapacağı iddia ediliyordu. Ardından Demirören Grubu'na satılan Doğan Grubu'nda yapılan ciddi revizeler Beyaz Show'u da vurdu. Beyaz Show'un bittiği iddia ediliyor. Peki Beyaz Show bitti mi bittiyse Beyaz Show neden bitti? İşte tüm detaylar haberimizde...

BEYAZ SHOW NEDEN BİTTİ; HT Magazin yazarı Mustafa Doğan, Beyaz Show'un Kanal D macerasının bitişini kaleme aldı. İşte Doğan'ın "Beyaz Show defteri kapandı!" başlıklı yazısı... "Kanal D’nin simge programlarından, olmazsa olmazlarındandı ‘Beyaz Show’. Son yıllarda eski tadını vermiyordu belki ama alternatifi de yoktu.

Beyaz zaman zaman yorulduğunu hissettirse de cuma akşamlarının tadı tuzuydu. İşte ekranlarımızın en uzun soluklu talk show’unun Kanal D macerası resmen bitti. Doğan Ailesi’ne olan bağlılığı ve duygusal kişiliği herkesçe bilinen Beyaz’ın satış nedeniyle tadının kaçtığı, yeni sezonda ekranda olmaya sıcak bakmadığı zaten biliniyordu. Bir yandan yeni yönetimin elini rahatlatma niyeti de vardı.

Malum, patronaj değişikliği sonrası hızlı bir dönüşüm yaşanıyor kanalda. Yayın çizgisi yavaş yavaş değişiyor. Nisan sonu programın yayınına aniden ara verilmesi de bundandı. Ama final kararını o değil, yeni yönetim aldı.

Nezaketen kendisine başka program yapması teklifi götürülmüş. Tabii Beyaz bunun ne anlama geldiğini biliyor, düşünmeden reddetmiş. Çeyrek asırlık bir programa böyle bir veda yakışmazdı. Zaten dediğim gibi, programın Kanal D macerası bitti, ekran macerası değil.

Aslında en verimli döneminde ünlü şovmen. Yılların birikimi ve tecrübesi var. Doğru bir ekiple buluşursa eski şaşaalı günlerine dönmesi işten bile değil. Duyduğuma göre Beyaz’ın da niyeti bir sezon ara verip sonra ekrana dönmekmiş. Biraz dinlenip kendini özletmesi iyi bir fikir olabilir.

Tabii yeni sezona daha çok zaman var. Bu arada aklını çelecek bir teklif de pekâlâ gelebilir. Bekleyip birlikte göreceğiz. Fakat bir gerçek var ki; emeklilik için çok ama çok erken!"

Beyaz Show yayından kaldırıldı Kanal D'de bir devir kapandıBeyaz Show yayından kaldırıldı Kanal D'de bir devir kapandıBeyaz Show yayından kaldırıldı Kanal D'de bir devir kapandıBeyaz Show yayından kaldırıldı Kanal D'de bir devir kapandıHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

BEYAZ SHOW'UN EKRANLARDAKİ MACERASI; 6 Aralık 1996'dan beri Cuma geceleri Kanal D'de (2000-2001 Star TV) canlı yayınlanan Beyaz Show, ekran macerasına devam eden en uzun soluklu işlerden biriydi.  

1996'da Kanal D'de yayınlanmaya başlayan Beyaz Show, 2000 yılının Eylül ayında Star TV'ye geçmiştir. Ama sadece bir sezon orada kalmıştır, 2001 yılının Haziran ayında sezon finaline girmiştir ve aynı yılın Eylül ayında tekrar Kanal D'ye geçmiştir. Star TV'de yayınlandığı dönemde Cumartesi akşamları, Okan Bayülgen'in Zaga programı ile saatleri ve günleri çakışmıştır, bu yüzden iki talk-show programı arasında o dönem reyting karşılaştırması olmuştur. 

Genellikle müzikle ilgili veya müzisyen konuklar programa çıkarak genelde son çıkan albümlerinden şarkılar söylemiştir. Hande Ataizi ve Cem Davran'ın sunduğu talk show İki Kere İki Cumartesi akşamları yayınlandığı için Beyaz Show, Perşembe akşamları ve Zaga ise Cuma akşamları yayınlanmıştır.

ÖNCEKİ HABERLER
HDP Şanlıurfa milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Adıyaman milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Kilis milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Gaziantep milletvekili adayları 27. dönem listesi
Listeye alınmayan CHP’li Eren Erdem'e bir şok daha!
Ankara Eskişehir hızlı tren biletleri kaç para 2019 TCDD
Yorumlar